Kvalitné obliečky sú dôležitou súčasťou každej spálne

Kvalitné obliečky sú dôležitou súčasťou každej spálne

Vyberáte práve posteľnú bielizeň, no strácate sa v druhoch, materiáloch či vzoroch? Spálňa je miesto, kde oddychujeme a načerpávame nové sily. Preto by sme mali dbať na to, aby sme sa v nej cítili skutočne príjemne. K tomu môže dopomôcť kvalita matracov, farba stien, obrazy, no napríklad aj obliečky na posteľ. Nejde však iba o potlač, ale najmä o materiál, z ktorého sú vyrobené. V nasledujúcich riadkoch vás prevedieme svetom obliečok. Tak čítajte pozorne.

povlečení

Bavlna je najobľúbenejším materiálom

Ak hľadáte ideálnu posteľnú bielizeň, je potrebné zamerať sa najmä na materiál. Pokiaľ v zložení uvidíte čo i len kúsok umelého vlákna, vedzte, že nejde o kvalitnú posteľnú bielizeň. Obliečky by mali byť vyrobené z čistej bavlny. Bavlna je prírodný materiál, ktorý sa vyznačuje mnohými skvelými vlastnosťami. Tou najpodstatnejšou je absorbčná schopnosť. Okrem toho je na dotyk veľmi príjemná a hebká. Navyše je cenovo dostupná. Spôsobov, ako nakupovať obliečky na posteľ, je niekoľko. Veľmi obľúbeným spôsobom je nákup cez internet. http://tlapnet.cz/internet Tu si však dajte pozor, aby ste dostali presne to, za čo ste zaplatili. Nevýhodou je, že ešte pred kúpou neviete skontrolovať kvalitu. Obliečky na posteľ však môžete kúpiť aj v kamennom obchode. Bývajú síce zabalené, no personál predajne by vám mal dať možnosť posteľné prádlo vyskúšať na dotyk.

deka s polštářem

Spôsoby spracovania bavlny

Nie je bavlna ako bavlna. Môže byť totiž spracovaná rôznymi spôsobmi, a tak vzniknú saténové, flanelové či obliečky z hladkej bavlny. Saténové posteľné prádlo oceníte v letných mesiacoch. Ich povrch je lesklý a dokáže príjemne chladiť. Ak však hľadáte skôr niečo na zimu, odporúčame poobzerať sa po flanelových obliečkach. Sú trochu hrubšie a ich povrchové spracovanie je skutočne hrejivé a príjemné na dotyk. Obliečky z hladkej bavlny sú úplnou klasikou a nájdete ich všade tam, kde predávajú posteľnú bielizeň. Okrem materiálu dbajte tiež na výber vhodnej farby či vzoru. Príliš krikľavé farby sa do spálne až tak veľmi nehodia, no každý má iný vkus. Niekto preferuje čisto biele, iný zase vyhľadáva tie s veľkými farebnými vzormi. Posteľnou bielizňou viete navyše krásne doladiť celkový dizajn spálne. Tie najkvalitnejšie obliečky na posteľ nájdete na webovej stránke https://www.scanquilt.sk/.

4.4/5 - (5 votes)