Sušené ovocie by malo byť súčasťou vášho jedálnička!

V tomto uponáhľanom svete vždy hľadáme skratky v čomkoľvek, čo robíme, aj keď ide o príjem potravy. Sušené ovocie a orechy sú dokonalým jedlom, na ktorých je väčšina ľudí závislá, keď chcú, aby zasýtili návaly hladu, najmä keď nemajú čas na jedlo alebo sa snažia dodržiavať stravu. Sušené ovocie je dostupné na trhoch, v obchodných domoch, môžete ho kúpiť na internete. Sušené ovocie je v podstate čerstvé ovocie, ktoré bolo sušené. Ovocie sa dehydruje konvenčným sušením na slnku alebo inými sušiacimi technikami. Pokrčia sa a dužinaté zvyšky sú suchými plodmi, ktoré si môžete vychutnať pri raňajkách alebo počas prestávok na obed.

jahody

Keď sa odstráni obsah vody, z plodov sa stanú energetické bomby s koncentrovanými živinami. Niektoré z najbežnejších suchých plodov a orechov sú hrozienka, kešu orechy, mandle, vlašské orechy, datle, figy, slivky, marhule. Niektoré odrody sušeného ovocia, ako sú mango, ananás, brusnice a pod. sú dostupné aj v kandizovanej verzii s cukrom. Z nich je pre vaše telo to najlepšie sušené ovocie bez akýchkoľvek prísad.

Aké sú výhody sušeného ovocia a orechov?

Je niekoľko výhod sušeného ovocia a orechov a pomáhajú telu nasledujúcimi spôsobmi:
Sušené ovocie a orechy posilňujú imunitu a pomáhajú v boji proti chorobám. Výhodou sušeného ovocia a orechov je, že sú nabité živinami. Sušené ovocie zvyšuje príjem živín, pretože je bohaté na draslík, železo, vápnik a horčík. Hovorí sa, že mandle a kešu orechy zabraňujú rakovine prsníka, pretože pôsobia ako antioxidanty a zabraňujú množeniu rakovinotvorných buniek. Pistácie zabraňujú množeniu nádorov najmä v pľúcach a prostate. Ľudia, ktorí do svojej stravy zahrňujú orechy a sušené ovocie, si dobre uvedomujú ich výhody pri chudnutí. Pri miernej konzumácii vám pomôžu znížiť hmotnosť a zostať fit. Niektoré sušené ovocie, ako napríklad figy, majú veľa výhod, pretože sú bohaté na vlákninu, ktoré zaisťuje zdravé črevo. Vláknina pomáha telu plynulo odstraňovať odpad z tela. Medzi ďalšie sušené ovocie, ktoré obsahuje vlákninu, patria sušené slivky a marhule. Pistácie a ďatle robia črevo pružnejším, a preto zmierňujú zápchu.

borůvky

Sušené slivky majú vlákninu rozpustnú aj nerozpustnú. Rozpustná vláknina pôsobí ako probiotikum a udržuje potrebné dobré baktérie. Laxatívne vlastnosti mandlí a vlašských orechov pomáhajú vášmu črevu. Okrem spomínaných výhod sušené ovocie bojuje proti depresii a úzkosti, zlepšuje zdravie kostí, pomáha udržiavať zdravé srdce, bojuje proti anémii a zvyšuje hladinu hemoglobínu. Ak hľadáte kvalitné sušené ovocie, bohatý výber nájdete na webovej stránke https://bezodpadu.sk/.