Privítajme modernejšie formy osvetlenia

Svetlá menia svoje podobu, vlastne tá zmena je výraznejšia a najviac viditeľná hlavne v posledných rokoch, respektíve od doby, ako sa zrušil predaj starých žiaroviek. Dôvodom je najmä ten fakt, že staré žiarovky neprinášajú úsporné a ekologické vlastnosti v požadovanej miere. V miere, ktorú dnes už prinášajú úsporné žiarivky, ale hlavne LED osvetlenie.

modrá žiarovka

Technológia LED je z hľadiska úspory elektrickej energie, ale aj poskytovania moderných vlastností najvyspelejšia. Svetlá dokážu meniť svoju intenzitu, môžete ich ovládať diaľkovo a poskytujú rôzne farby svetla. Farebné dekoračné alternatívy, ale tiež jasné biele svetlo. V neposlednom rade ponúkajú výber na základe vyžarovanej teploty farby (údaj v Kelvinoch). A to konkrétne teplé biele, neutrálne, alebo studené biele svetlo.

  • Teplotu farby by ste mali prispôsobiť vašim priestorom či spôsobom využitia. Teplá biela má nádych dočervena a najbližšie sa podobá klasickému svetlu, čo vyžarovali klasické žiarovky.
  • Studená biela pôsobí chladným dojmom, je sfarbená domodra a využitie nájde napríklad v laboratóriu, múzeu a podobných priestoroch.
  • Neutrálnu zas možno najlepšie prirovnať k prirodzenému dennému svetlu.

Najväčšia výhoda technológie týchto svetiel spočíva v ich zdrojoch svetla. V tom, z čoho vlastne vyžarujú osvetlenie. V tomto prípade sú to svetlo emitujúce diódy (Light Emitting Diode). Tie sú dôvodom oveľa úspornejšej prevádzky svetiel a takisto sa podpisujú pod ich výrazne dlhšiu životnosť.

  • LED sú oproti starým žiarovkám úspornejšie až o 90 % a majú životnosť cca 50 000 hodín.

dekoračné osvetlenie

Nachádzajú funkčné, praktické, ale aj dekoračné využitie. V takom prípade je to hlavne rgb led pas Led Produkt, čiže samolepiaci pásik s úspornými diódami a farebným osvetlením. Sú zaujímavým riešením na podsvietenie ľubovoľného objektu alebo miesta. Predstavujú nekonečno možností svojho atraktívneho využitia.