V čom je olej na drevo taký výnimočný?

V čom je olej na drevo taký výnimočný?

Drevo je materiál, ktorý je súčasťou nášho každodenného života bez toho, že by sme si to vôbec uvedomovali. Deti v školách píšu na drevených laviciach a sedia na drevených stoličkách, doma svoje jedlo servírujeme na drevených stoloch a cez víkendy si radi posedíme vo svojich záhradách či v parkoch na drevených lavičkách. Je to krásny prírodný materiál, bez ktorého by sme si len ťažko vedeli predstaviť život. Drevo však treba chrániť a starať sa oň tak, aby nám vydržalo celé roky a naďalej slúžilo tak, akoby bolo nové. Na to slúži olej na drevo a ďalšie skvelé prípravky.
 
dřevo

Prečo ošetrovať drevo olejom na drevo?

 
Keď sa spýtate odborníka na drevo na to, ako chrániť svoje drevo, určite spomenie olej na drevo. Je vyrobený na prírodnej báze a má úžasné ochranné účinky. Využíva sa najmä na drevené podlahy, fasády, trámy, terasy a podobne. Olej na drevo nie je pri vdychovaní zdraviu škodlivý a preto sa nemusíte obávať ním ošetrovať svoje drevo v uzatvorenom priestore. Olej na drevo sa spravidla predáva vo veľmi vysokej kvalite, čo sa o niektorých impregnačných prostriedkoch povedať nedá. Preto máte v tomto prípade záruku, že je vaše drevo ošetrené naozaj kvalitne a profesionálne. Navyše olej preniká hlboko do dreva a preto je chránené aj zvnútra. Náterom by však vaša starostlivosť o drevo určite nemala skončiť . Drevo treba pravidelne vizuálne kontrolovať a ubezpečiť sa, že nie je napadnuté žiadnymi drevokaznými organizmami.

textura
 

Olej na drevo ako skutočný bojovník s negatívnymi vplyvmi na drevo

 
Zamysleli ste sa už niekedy nad tým, pred čím všetkým vlastne treba drevo ochrániť? Pokiaľ je vaše drevo umiestnené v interiéri, nie je až tak ohrozované a stačí, keď ho 1x ročne ošetríte a pravidelne ho budete čistiť od prachu. Ak je však vaše drevo v exteriéri, musí čeliť mnohých negatívnym faktorom. Slnko, dážď, sneh, vietor, vlhkosť či drevokazné organizmy. S týmto všetkých si však olej na drevo hravo poradí a pokiaľ sa budete drevu pravidelne venovať, vydrží vám mnoho rokov a odvďačí sa krásnym vzhľadom.
 
Olej na drevo nesmie chýbať vo vašej výbave pre starostlivosť o drevo. Prečítajte si viac na našej internetovej stránke https://carodreva.sk/.

5/5 - (1 vote)