Čo navariť na zásnuby?

Čo navariť na zásnuby?

Starosti prichádzajú, keď sa narodí dieťa, a tie sú už na celý život. S dospelými potomkami sa problémov nezbavíte, majú len iný charakter, napríklad v prípade, že vám vaša dospelá dcéra oznámi, že sa bude vydávať a preto chystá zásnuby. Samozrejme, že je to obrovská radosť, ale následne si uvedomíte, že o chvíľu vyletí z hniezda a stane sa z nej a jej partnera samostatná bunka a neskôr aj rodina. A preto všetky zodpovedné a milujúce mamy v tomto momente premýšľajú nad tým, ako krémovník jej tieto krásne chvíle spríjemniť.

maso

Najprv zásnuby
Svadba nasleduje až po zásnubách, tak to býva zvykom, a tak sa na ne treba aj náležite pripraviť. Šaty, prstene, čas a dátum či miesto konania sú v réžii mladých, ale ak sa rozhodnú pre menší počet hostí a v domácom prostredí, tak sa slávnostného menu môže ujať aj mama snúbenice. Podľa množstva osadenstva, kam samozrejme patria aj rodičia, súrodenci či najbližšia rodina snúbenca, treba rozvrhnúť aj menu, počet chodov, či pôjde o bufetovú stravu alebo švédske stoly. Dobré jedlo totiž dokáže ľudí spojiť a aj problémy, ktoré sa pri ňom dostanú na pretras sa zdajú malichernejšie, než sú.

víno

Zlatá stredná cesta
Čo uvariť, aké jedlo bude najvhodnejšie, aby boli spokojní všetci zúčastnení? Reprezentovať seba, ale aj svoju dcéru a predviesť sa v čo najlepšom svetle je snahou každej mamy, a tak prichádzajú na rad rôzne nápady, varianty a špeciality, ktoré by túto slávnostnú chvíľu reprezentovali na úrovni. A keďže sa stretnutia zúčastní aj otec nevesty, tak treba dať priestor na vyjadrenie aj jemu. A predpokladáme, že zajačí perkelt na smotane bude jeho voľbou číslo jedna. Nie to jedlo v bežnej ponuke a na druhej strane ani nič exotické, s ktorým by niekto z hostí mohol mať problém. Po dobrom obede je vhodné vychutnať si kávičku a osladiť ju zákuskom, napríklad čokoládovým. Generálku si urobte včas a s predstihom, dajte ho ochutnať dcére či ženíchovi, aby vedeli, čo ich čaká a či sú s tým spokojní. Výraz ich tváre, keď sa budú olizovať po každom kúsku vás presvedčí, že ste to vystihli a každý bude spokojný, pretože o to vám, ale aj snúbencom predsa ide.

1/5 - (1 vote)