RR lode

RR lode

História
Tieto lode sa vyvinuli z klasického modelu lodí. Mnohé zostávajú rovnaké z tých istých konštrukčných techník a konceptov. Hlavný rozdiel medzi modelovou loďou a loďou RR je pohyb. Modelová loď nemusí byť nevyhnutne spôsobilá na plavbu a nemá motor. RR loď musí byť plavbyschopná a bude obsahovať motor nejakého druhu. Hoci sú tieto dva v rôznych kategóriách, ich história je zdieľaná.
Zatiaľ čo história modelu lode dosahuje tisíce rokov, história plavidiel s rádiom je krátka. V roku 1898 sa použil prvý rádiom riadený stroj akéhokoľvek druhu. Tento stroj bol modelovou loďou. Avšak až do polovice 40. rokov 20. storočia mala verejnosť skutočný prístup k týmto lodiam.
História RC člnov je rozdelená na dve časti. Prvá, modelová história lodí zahŕňa pôvod našej fascinácie modelovými loďami. Druhá história rádiokomunikácie ukazuje vývoj technológie rádiového riadenia a jeho mnohých aplikácií v histórii.

lodě

História modelových lodí
Od starovekých Egypťanov až po fanatikov lodí 20. storočia zohrali v spoločnosti dôležitú úlohu modelové lode. Či modelová loď slúžila slávnostným účelom alebo zachovaným vojnovým spomienkam, každá modelová loď po celej histórii hrá úlohu v našom chápaní histórie a kultúry po celom svete.

lodička

História rádiokomunikácie
Zatiaľ čo originálna rádiokomunikačná loď bola jednoduchá a sa nechytala dnešným technológiám, avšak tento koncept zmenil vojnu, hračky a históriu navždy. Rádiová kontrola zostáva základnou súčasťou mnohých vojenských manévrov. Niekoľko hračiek sa vyrábajú bez rádiokomunikácie.

lodička

Poloha, Poloha, Poloha
Voda, ktorú sa rozhodnete použiť, určuje, ktorý typ člna je pre vás najvýhodnejší. Každá funkcia lode dobre funguje s iným povrchom vody. Napríklad veľkosť vodného útvaru výrazne ovplyvňuje schopnosť lode.
– Veľké množstvo vody (rieka, jazero, oceán): veľké a výkonné člny sa môžu dobre pohybovať medzi vlnami a trhavými podmienkami. Malé člny sa ťažko ovládajú vo veľkých vodných útvaroch.
– Malé množstvo vody (bazén, jazierko, malé jazierko): malé, menej výkonné člny sa dobre pohybujú na hladkej vode. Výkonné člny nemôžu generovať dostatočnú rýchlosť, ak je príliš malé množstvo vody.

4/5 - (2 votes)