Dovolenka na Barbadose

Dovolenka na Barbadose

Barbados je fantastický ostrov obklopený koralovými útesmi s nádhernými plážami, sviežou tropickou prírodou a dokonca miernym podnebím počas celého roka. V krajine prevažujú roviny, ale terén sa stáva horší k východnému pobrežiu. Ostrov sa nachádza na východnom konci súostrovia Malých Antíl. Jeho východné pobrežie je omývané vodami Atlantického oceánu a západným pobrežím Karibského mora. Barbados je bývalá kolónia Veľkej Británie, kde sú všetky britské tradície stále starostlivo zachované. Barbados sa často nazýva „Little England“. Ostrov má chránené miesto, kde vo voľnej prírode existujú unikátne druhy tropických rastlín a živočíchov. Hlavným mestom je Bridgetown.

pláž

Ako sa dostať na Barbados
Zahraničné letecké spoločnosti ponúkajú pohodlné možnosti letu so spojením v Londýne (British Airways) a Frankfurte (Lufthansa + Condor). Trvanie letu je 14-15 hodín (bez zohľadnenia spojenia). 14 kilometrov východne od Bridgetownu, hlavného mesta Barbadosu, je medzinárodné letisko Grantley Adams. Každý deň prichádzajú lietadlá z USA, z krajín Európy a z Karibiku. K dnešnému dňu je hlavným dopravným uzlom na východných karibských ostrovoch. Zrekonštruovaná budova letiska pozostáva z obrovskej príletovej haly, batožinového priestoru, oddelenia s pokladňami, oddelenia kontroly pasov a nového colného oddelenia. Z letiska sa dostanete taxíkom alebo autobusom. Taxikári pracujú nepretržite, čo je veľmi výhodné. Neexistujú žiadne merače, takže náklady na dopravu sú dohodnuté s klientom vopred. Autobusy do Bridgetown odchádzajú každú pol hodinu od 06:00 do 00:00. Aj na letisku si môžete dohodnúť požičovňu áut a odísť na vlastnú päsť.

moře

Pobrežie Barbadosu
Južné pobrežie je miestom stretnutia pre Karibské more a Atlantický oceán s ideálnymi podmienkami pre windsurfing. Pozdĺž celého pobrežia sú malé hotely 3 a 4 *, bary, reštaurácie a diskotéky. Centrum nočného života je miestom svätého Vavrinca.

Západné pobrežie je omývané Karibským morom a je známe svojimi zlatými piesočnatými plážami a pokojnými čistými vodami. Najlepšie hotely na ostrove, ktoré sa tu nachádzajú, budú vyhovovať milovníkom relaxačnej dovolenky. Večere tu môžete stráviť v útulných reštauráciách a baroch.
Východné pobrežie Barbadosu je omývané Atlantickým oceánom. To je najkrajšia a zároveň najmenej preskúmaná turistická časť ostrova. Tu sú vynikajúce podmienky pre surfovanie a divoké pláže.

oceán

Severne od Barbadosu je najmenej obývaná oblasť. Tam je prírodná rezervácia Barbadosu v okrese St Peter (25 km severne od Bridgetown) – stanovište zelených opíc, jeleňov, vydier, korytnačiek a iných exotických zvierat a vtákov.
Väčšina hotelov je sústredená na západnom a južnom pobreží ostrova, v blízkosti najobľúbenejších pláží. Všetky prestížne hotely – na západnom pobreží, v južnej časti ostrova sú demokratické hotely, ktoré oslovia milovníkov nočného života.