Najlepšie hry nášho detstva

Najlepšie hry nášho detstva

Každý z nás bol raz dieťaťom. Hrávali sme sa vonku a mali sme veľa kamarátov, s ktorými sme trávili všetok náš voľný čas. K tejto etape života neodmysliteľne patria aj rôzne hry, ktorými sme sa denne zabávali. Je jasné, že táto doba je už dávno preč, preto by som týmto článkom rada pripomenula niektorým ľuďom, aké vlastne bolo naše detstvo. Ako sme ho trávili a čo sme v tom čase robili. Chcem to urobiť preto, pretože niektorí ľudia už dávno zabudli aké to bolo. Niektoré hry nám z hlavy vyprchali, na iné si pamätáme iba zľahka a veľmi matne. Keďže táto etapa života bola pre mňa veľmi dôležitá, ja osobne by som nerada zabudla na pocity, aké som vtedy zažívala. Poďme sa preto spoločne pozrieť na to, aké bolo naše detstvo. Verím, že pri čítaní tohto článku sa vám vynorí množstvo spomienok a na tvári sa vám mihne spokojný úsmev plný radosti.

radost.jpg

  1. Schovávačky. Každé dieťa miluje schovávačky a ani my sme nebol výnimkou. Najlepšie boli tie po tme, pretože to v nás vyvolávalo značnú vlnu adrenalínu a skrývačky tak boli oveľa lepšie než za denného svetla. Každý z nás si určite spomína na pocity, ktoré sa v ňom miešali, keď tŕpol vo svojej skrýši a dúfal, že ho nikto tak skoro nenájde. Najlepší pocit na svete bol však vtedy, keď nás našli posledného. Vtedy sme vedeli, že náš úkryt naozaj stál za to.
  2. Stop zem. Táto hra pobláznila nejedno dieťa a mnohí z nás by sa možno aj teraz zo žartu nechali prehovoriť a s radosťou by si zahrali túto skvelú hru. Zábava spočívala v tom, že jeden z nás bol „lovcom“, kráčal so zatvorenými očami a snažil sa chytiť ostatných. Ak chcel zistiť, kde sa všetci nachádzajú, zakričal STOP ZEM. Vtedy mohol otvoriť oči a v tom čase nikto nesmel stáť na zemi. Ak všetci viseli na preliezačkách a nedotýkali sa zeme, hra mohla pokračovať. Keď „lovec“ niekoho chytil so zavretými očami, musel povedať správne meno človeka, ktorého chytil. Ak uhádol, na jeho miesto išiel chytený človek a hra mohla pokračovať ďalej.
  3. Loptové hry. Všetci sme milovali hry s loptami, ako napríklad vybíjanú, záchranku, kohúta alebo somára. Pri každej z nich sme sa veľmi dobre bavili a zažili sme neopakovateľné zážitky.

děti.jpg
Hier, ktoré sme hrávali ako malé deti je naozaj veľa. Napríklad sem môžeme zaradiť Tri korunky, Šialenú kuchárku, Sochy, Húsky poďte domova mnohé iné. Verím, že som vám aspoň takto v skratke pripomenula vaše detstvo a zaspomínali ste si naň s úsmevom na tvári.