Skákanie z útesu

Skákanie z útesu

Nemusíte kupovať drahé zariadenia na precvičovanie potápania, ani nemusíte kupovať špeciálne oblečenie, aké by ste potrebovali na potápanie, a jedným z najkrajších faktorov je, že nemusíte zamestnávať sprievodcu alebo niekoho iného. Záleží iba na vás, vašom vnútre a na adrenalíne! V podstate je to len vy, vaše telo, vzduch, ktorý pretekáte z extrémnych výšok a potom vody. Potápanie priamo do vody, do neznáma, je jednou z najúčastnejších skúseností, ktoré niektorí ľudia zažili. Zvyčajne je to výška približne 26 metrcov.

skok

Nebudete súťažiť, takže sa nemusíte obávať dosiahnutia tejto výšky hneď. Konkurenčné útesové skoky pochádzajú z olympijských hier, je to zmutovaná forma vysokého potápania, s troškou viac šialenstva prisypaného do tohto mixu. Tento šport sa však odohrával aj v rokoch 1770, kedy posledný kráľ Maui urobil strašidelný skok z 20 metrového útesu. Zaujímavá časť tohto príbehu spočívala v tom, že sa dostal do vody z tejto výšky bez jediného čľapnutia, ani žiadnej kvapky. Jeho vojaci a bojovníci sa neskôr ponárali do vody, aby dokázali svoju odvahu, podobne ako to budete robiť práve vy.

Skákanie z útesu sa stalo skutočným uznaným olympijským športom v lete roku 1996, kedy bola vytvorená Svetová vysokohorská potápačská federácia (WHDF). O niekoľko rokov neskôr, športovci, fanatici rovnako ako vy, cestujú po svete pri hľadaní toho perfektného miesta.. Väčšina miest, kde sú útesy, ktoré navštívite, sú exotické, krásne a jednoducho úchvatné od prírodných tečúcich bazénov vo Švajčiarsku až po horúce trópy Jamajky a ďalšie.

potápění

Nedovoľte, aby sa vaša myseľ unášala, nemáte radi tento šport len kvôli peknému prostrediu. Pamätajte si, že to robíte preto, lebo gravitácia bráni voľnému ponoru len cez tenký vzduch a padáte do vody veľkou rýchlosťou. Ak vaše srdce bije len pre adrenalín tak toto je váš šport.