GTA a Need for Speed

GTA a Need for Speed


V tomto článku sa pokúsim opísať tie série videohier, ktoré si myslím, že väčšina určite dobre pozná a teda tejto téme aj prejavia svoj záujem. Takže sa bude logicky jednať o tituly, ktoré sú viac než dobre známe a majú veľa pokračovaní. Rozoberieme si určité diely, ktoré boli naozaj super ale aj tie, od ktorých sa čakalo niečo viac. Dúfam, že s výberom sérií budete spokojní a že nájdetie tie, aké boli blízke zrovna Vám. Niektoré sú tu s nami už viac než 20 rokov a popularitu si držia stále na vysokej úrovni, pričom si podchytávajú nové generácie hráčov. Je dosť možné, že niektoré série tu nespomeniem, pretože sa už do článku nevyšli. Pokúsim sa teda vybrať tie, s ktorými mám aj ja osobné skúsenosti a teda bude vedieť o nich aj niečo napísať bez toho, aby som hľadal informácie z iných zdrojov.
rychlé auto

        GTA / Grand Theft Auto/

Už prvé časti, ktoré sa zrodili koncom deväťdesiatich rokov, si získali záujem a to kvôli svojej kontroverzii, ale aj dovtedy nevídaným príbehom a misiami. Ste v roli takého mestkého gangstra, ktorému dávajú úlohy rôzni „mafiáni“ a za úspešné splnenie misií ste odmenovaní. Tieto prvé dve časti mali ešte podobu, kedy sme videli pohľad z hora a nejadnalo sa o takzvanú 3D podobu, v akej tieto série poznáme dnes. Práve tým bola revolučná GTA 3. Neskôr prichádzajú časti ako GTA Vice City, Liberty City, San Andreas, potom prichádza podoba do ešte modernejšej a lepšej grafiky, a diely sa začnú opäť značiť číslami, ako GTA 4 v roku 2008 a poslednú časť poznáme ako GTA 5, ktorú hrá hádam celý svet a od kritikov si vyslúžila to najlepšie možné hodnotenie, čo sa podarí ozaj zriedka. Takže podľa týchto faktorov možno povedať, že GTA 5 je zrejme najlepšia hra na svete.
ovladač od xboxu

        Need for speed

Táto séria je taká populárna hlavne kvôli realistickému zážitku a perfektnému ovládaniu. Tým sú tieto série známe dodnes. Jedná sa o hru, kde ste v úlohe závodníka nelegálnych automobilových pretekov, pričom Vám jazdu okrem súperov komplikuje i polícia. Sú to diely nabité  hádam tou najlepšou závodnou akciou a predovšetkým, ako som spomínal realistickým riadením, ktoré by som označil ako bezchybné. Spomenúť proste musím úplne prvý diel, Need for Speed 1, vďaka  ktorej kvalite sa séria rozbehla a trvá dodnes. Za zmienku určite stojí diel Most Wanted z roku 2005, ktorý je jednoducho po každej jednej stránke super. Osobne mám rád aj diel Rivals, ktorý okrem spomínaného realistického zážitku disponuje i naozaj skvelou grafikou a je jedno, na akej platforme ho hráte. Negatívnymi posudkami sa „pýšia“ časti Pro Street, Shift a takisto Undercover.

3.5/5 - (2 votes)