Bitcoiny? A to je čo?

Bitcoiny? A to je čo?

Napriek tomu, že sú mnohí ľudia presvedčení o tom, že naša doba stále stagnuje, asi je vám jasné, že to nie je celkom pravda. Predsa len, keď sa na to pozrieme reálne, celkom rýchlo prídeme na to, že sa neustále, ale naozaj neustále hýbeme iba do predu. Je veľmi ľahké na to zabudnúť, pretože už nevnímame posuny, ktoré sa dejú, pokiaľ žijeme. Vnímajú ich hlavne ľudia, ktorí sa o to zaujímajú. A tí ľudia veľmi dobre vedia, čo sa vo svete deje. A že svetom hýbe hlavne virtualita a digitalizmus. Občas nám to možno všetko príde ako z nejakého sci-fi románu, no napriek tomu je to naša realita.

dva bitcoiny

VIETE, ČO JE TO BITCOIN?
Ak chceme zostať v realite, ktorá však znie prinajmenšom fantasticky, mali by sme sa zamerať hlavne na to, prečo tu máme nejakú virtuálnu menu. Hovoríme možno o nej, že je virtuálna, no to nie je celkom presná definícia vzhľadom na to, že sa ňou dá reálne platiť a že nie je taký problém zistiť, aká je jej hodnota. Verte tomu, že je to naozaj tak. Väčšinou sa však v bežnom svete hovorí hlavne o bitcoinoch. Asi každý by chcel bitcoin mať a taktiež by ich chcel takmer každý ťažiť.

vektroy

JE ŤAŽKÉ SA V TOM ORIENTOVAŤ?
Zo začiatku to pre vás určite nebude ľahké a neodporúčame začínať práve s bitcoinom. Lepšie je, keď skúsite niečo iné, napríklad dogecoin miner. Možno sa vám to zo začiatku nebude zdať príliš efektívne a možno budete mať pocit, že je to zbytočné, ale verte tomu, že nie je. Napriek tomu, že vás budú niektorí ľudia odrádzať, určite nebude od veci, keď to aspoň skúsite. Ťažiť bitcoiny a vo všeobecnosti všetky digitálne kryptomeny, je naozaj ťažké. Musíte si nájsť systém a myslíme si, že ho zo dňa na deň len tak na chodníku nenájdete. Preto na to choďte pomaly a postupne, aby ste náhodou nezakopli. To bude najistejšie, čo môžete urobiť, buďte si tým istý. A nemusíte sa ničoho obávať.