Nábytkom k lepšiemu zdraviu

Nábytkom k lepšiemu zdraviu

Knihy sú často naša záchrana. Zvlášť, keď máme hlavu plnú vecí, tak vtedy je kniha veľmi dobrým pomocníkom – či keď máte problém zaspať, stále si v hlave prekrúcate tie isté scenáre, alebo jednoducho keď každý od Vás žiada až nadprirodzené a Vy neviete ako na to, len, že chcete chvíľu pre seba. Odpočinúť si, nabrať nové sily, určovať chod svojich myšlienok sami. Ak ste to nezažili, tak Vám gratulujem. Tak by to malo byť. Ale niekedy jednoducho musíme „vypnúť svet (okolo nás)“ a prepnúť na seba, a to pomocou knihy. Knihy sú totiž skvelým spoločníkom. Na pobavenie, na pohladenie, dovolia nám chvíľu snívať, dokonca si tie sny, príbehy niekoho iného prisvojiť, „vžiť sa do toho“ a na chvíľu utiecť od čohokoľvek nás ťaží. Možno dokonca začneme veriť v sny, a zrazu možno aj vieme, ako ich uskutočniť.

ložnice

Pre iných sú knihy akýmsi vodítkom. Ako pracovať efektívnejšie, ako pracovať v kolektíve, ako sa stať tým lídrom skupiny, ktorým ste možno túžili sa vždy stať.
Alebo je to jednoducho skvelý nástroj ako dosiahnuť v živote veľa, ako zmeniť svoj život, ako sa posunúť ďalej, dostať sa do lepšej spoločnosti, „ukázať čo je vo vás“ v plnom merítku. Áno, a to od nepamäti. Môžete sa naučiť po nemecky alebo sa zlepšiť v obore a môžete tým pádom ponúknuť oveľa viac. Na to by sme ich mali využívať.

noční stolek

No ale čo sa stane, keď ju odložím, keď dočítam?
Myslím, že to už viete. Vrátite sa do reality, otázkou však je, do akej. Skončili sa Vaše sny o krásnom a multifunkčnom, praktickom byte? Alebo sa práve do tejto reality, možno ešte lepšej vraciate?

postel

To záleží len na Vás. Ten najdrahší poklad, ktorý momentálne študujete, teda Vašu knihu, väčšina z nás odkladá vedľa svojej postele na nočný stolík. Áno, to je to miesto, kde odkladáte mobil, vodu, a kde leží lampa – na nočné čítanie. Pretože to je to miesto, ktoré patrí len tej knihe, ktorá je teraz tá v poradí, ktorá je teraz tá dôležitá. Ostatné musia čušať v poličke s ostatnými, skôr ako výstavka pre hostí.
Pretože práve nočný stolík je to miesto, ktoré je stredobodom Vašej pozornosti. To, čo vidíte ako prvé, keď sa ráno zobúdzate na otravný, hnusný zvuk budíka (v tejto ére myslím už ten na mobile) a behom sekundy ste na nohách, aby ste ho vypli. A keďže mobil leží na ňom, je to skutočne miesto, kde by ste si mali odkladať veci, ktoré sú pre Vás dôležité a nechcete na nich pozabudnúť počas dňa, takže sa Vám hneď ráno pripomenú. Ak chcete napríklad dodržiavať pitný režim ako ja, a musíte začať už ráno, aby ste opäť „nezabudli“ (doslova starať sa o seba), je to jednoducho skvelý spôsob ako to urobiť. Nočný stolík je to, čo potrebujete.

4/5 - (1 vote)