Čím skladkým ozvláštniť váš sviatočný stôl?

Rodinné stretnutia alebo návštevy sa jednoducho nezaobídu bez toho, aby sme nepripravili niečo dobré pod zub. Ak sa chystáte pripraviť veľkú hostinu alebo si vystačíte aj s niečím malým, sladké by ste nemali vynechať. V minulosti bolo akýmsi nepísaným pravidlom, že čím sladšie jedlo domáci podávali, tým bolo pohostenie honosnejšie. V súčasnosti to však už neplatí a dáva sa prednosť skôr menej kalorickým jedlám. Čo tak vyskúšať napríklad fazulove brownies, ktoré okrem toho, že je nízkokalorické chutí naozaj dobre?

dortík

Sladké jedlá, ktorými potešíte vašich hostí

O tom, že sladké jedlo dokáže zlepšiť našu náladu asi netreba hovoriť. Určite sme sa viacerí stretli s tým, že po konzumácií niečoho dobrého sme mali náladu oveľa lepšiu. Zákusok, koláč alebo jednoducho len obyčajná čokoláda tiež predstavujú to, bez čoho si mnoho z nás nedokážu predstaviť svoju chvíľku pri šálke dobrej kávy alebo čaju. Ak sa sladkého nechcete vzdať, avšak súčasne sa zameriavate aj na to, aby bola vaša strava vyvážená, existujú viaceré alternatívy ku klasickým zákuskom, ktoré vás svojim nízkym kalorickým príjmom určite potešia. A to len vďaka tomu, že nahradíte kalorickú zložku niečim menej kalorickým a zdravším! Za výborné náhrady sa považujú napríklad fazule, vďaka ktorým môžete pripraviť fazuľové brownies. Fazuľa je plná prospešných bielkovín, v kombinácií s kakaom alebo čokoládou vytvára tiež nezameniteľnú chuť. Ďalšou náhradou môže byť napríklad aj syr ricotta, vďaka ktorému sa vám podarí pripraviť výborný cheesecake. Výhodou tohto typu koláča je to, že je možné ho pripraviť na viacero spôsobov. Tí, ktorí majú radi ovocie môžu zakomponovať rozličné druhy ovocia, nájdu sa však aj takí, ktorí majú radi čokoládovú príchuť, preto si na svoje prídu aj tí, ktorí majú radi napríklad kakao. Mnoho ľudí sa tiež snaží pri pečení hľadať zdravšie alternatívy k cukru, a to napríklad med namiesto klasického cukru. Používajú sa tiež aj rozličné sladidlá, ktoré spravia váš koláč alebo zákusok o to chutnejším.

čokoládový dort

Nájsť si chvíľku na sladké je dôležité

Ak nemáte dobrú náladu, zlepší vám ju niečo sladké. Ak si však prísne strážite vašu postavu, siahnite po zdravej alternatíve. Vyskúšajte napríklad fazuľové brownies! Na stránkehttps://spolukstolu.podravka.sk/nájdete mnoho zaujímavých tipov na prípravu sladkých pokrmov. Doprajte si sladkú bodku na záver stolovania aj vy!