ONLINE VIDEO CHAT… Prečo nie?

ONLINE VIDEO CHAT… Prečo nie?


Socializácia je prirodzený proces u každého človeka. Dnes už prebieha rôznymi spôsobmi a na jeden z nich – online video chat, si dnes posvietime.
Pred faktom že osobné stretnutie a konverzácia “face to face“ je najlepším riešením asi neutečieme. Nahradiť ho ale môže konverzácia z “kamery do kamery“ nie? Niekto možno bude krútiť hlavou, ale tento spôsob konverzácie má niečo čo pri osobnom stretnutí nemáme k dispozícii.

videokonference

Skôr ako si povieme aké výhody online video chat má, poďme si povedať ako vlastne funguje. Väčšinou po kliknutí na stránky na ktorých online video chaty prebiehajú, sa zobrazí podobná šablóna na každej z nich, len možno s iným dizajnom. Základom sú dve okienka. V jednom okienku sa zobrazujeme my, v druhom osoba sediaca na opačnej strane tohto kanála a to v reálnom čase. To by sme mali už online a video. Nesmie chýbať ani chat (okienko pre textové správy) a veľmi dôležitými sú okienka START (štart) a NEXT (ďalší).

Všetko je pripravené a môžeš začať. Ak tlačidlom štart spustíš celý proces nájde ti prvú voľnú osobu s ktorou ťa automaticky spojí. A od tohto okamihu si môžeme povedať čím online video chaty disponujú. Hanblivé typy ľudí určite uvítajú možnosť spoznať nového človeka v prostredí, kde sa cíti najlepšie, a to doma. Takto môžeš v priebehu pár minút nájsť človeka s ktorým si máš čo povedať. Bohužiaľ nie s každým je to možné a preto ďalšou výhodou je už vyššie spomínané tlačidlo *ďalší*. Ak ti osoba na druhej strane nevyhovuje, nie je ti sympatická, jednoducho klikneš na *ďalší* a systém ti v priebehu pár sekúnd priradí niekoho iného.

Rozprávať sa môžeš s hocikým a o čomkoľvek. Dokonca aj v cudzom jazyku. Takže ak si práve dostal chuť na trochu čínštiny, vyber len krajinu, a za okamih oproti tebe sedí človek, ktorý je od teba vzdialený tisíce kilometrov. Takýmto spôsobom si môžeš vyskúšať, či sa dokážeš s niekým zoznámiť a zdieľať informácie napríklad v angličtine.

zoufalost

Možno to bude pre teba niečo nové, zabavíš sa, možno sa dobre porozprávaš a nájdeš si kamaráta, kamarátku a možno aj lásku. Samozrejme je to všetko zadarmo a úplnej anonymite ak sa sám/sama nerozhodneš pozmeniť to.
Nezabúdaj na: to že niektorý užívatelia nechodia na tieto stránky za účelom poznávať nových ľudí a využívajú ju na inú zábavu, ktorá môže vzbudiť pohoršenie. Ešte jedna malá rada na koniec. Online video chat môže poslúžiť ako dobrá zábava teba a tvojej partie, ak práve premýšľate čo budete počas voľného času robiť. 

3.7/5 - (3 votes)