Naučíme vás venovať sa svojmu JA!


Budem sa učiť jazyky

Poznáte to. Hľadáte si novú prácu, chcete vycestovať do cudziny, chcete si prečítať a porozumieť zahraničnému textu, ale nejde to. V súčasnosti je obrovskou výhodou znalosť cudzieho jazyka. Bez toho sa nezaobídete. Venujte každý deň cudziemu jazyku, aspoň hodinu alebo dve. Chce to pravidelnosť a odhodlanosť.
Je mnoho spôsobov ako sa naučiť jazyk. Zakúpte si CD a učiť sa môžete aj počas cesty do práce. Ak máte priateľov, ktorí ovládajú cudzí jazyk, požiadajte ich, aby vás niečo doučili. Ďalšou možnosťou je sledovanie zahraničných filmov s titulkami. Skúste to. Tvrdá práca prináša ovocie.

silueta

Kontakt s rodinou

Kto iný je podstatnejší, keď nie rodina? Môžete mať kopu priateľov, ale tí vás môžu kedykoľvek opustiť. Ale rodina je niečo, čo tu zostáva. Vážte si ju. Ak ste ju zanedbali, napravte tieto resty a oprášte s nimi vzťahy.
Keď ste odcestovaný a nemôžete si dovoliť ich pravidelne navštevovať, tak im aspoň zavolajte. Dáte im najavo, že o nich máte záujem a nie sú vám ukradnutí.

úsměv

Objavte v sebe svetobežníka

Čo môže byť lepším balzamom na dušu než cestovanie? Doprajte si aspoň raz do roka dovolenku, ktorá bude stáť za to. Snažte sa zamerať na viacero miest, nie iba na pasívne ležanie na pláži. Spoznávajte a vychutnávajte si krásy tohto sveta. Pochopíte, že svet nie je až také zlé miesto ako ste si mysleli. Cestovanie vám rozšíri obzory a dodá nový pohľad na svet.

myšlenka

Cvičte!

Veľa z vás si na začiatku nového roka povedalo, že začne cvičiť. Koľkí z vás to dodržali? Nemusíte chodiť do posilňovne. Začnite športovať doma. Začnite behať, pozrite si na internete nejaké cviky, ktoré zlepšia váš fyzický stav. Venujte cvičeniu aspoň 30 minút. Nájdite si niekoho, kto bude cvičenie praktizovať s vami. Vo dvojici je to predsa len zaujímavejšie. Zadovážte si smart hodinky, ktoré zastúpia úlohu osobného trénera.