Koniec otravných príspevkov na Facebooku

Koniec otravných príspevkov na Facebooku


V poslednej dobe, ale vlastne už pomerne dlho, vidíme na Facebooku príspevky typu „Daj lajk pokiaľ,…“alebo „Označ priateľa, ktorý,…“či „Zdieľaj tento príspevok ak,…“ Skrátka množstvo obsahu, ktorý je v podstate len hlúposťou. Niektorí také príspevky ignorujeme, iní usilovne lajkujú a označujú.

média

•         Administrátori rôznych stránok totiž zistili, že týmto jednoduchým spôsobom sa o nich dozvie viac ľudí, tvoria si určitú reklamu.
Faktom ale zostáva, že takýchto príspevkov je na Facebooku čoraz viac a tým pádom ľudí skôr otravujú. Okrem toho zameriavame pozornosť na tieto hlúposti, ktoré určitým spôsobom odvracajú našu pozornosť od príspevkov, ktoré sú skutočne zaujímavé a kvalitné. Množstvo plytkých príspevkov od takých prispievateľov a kazia i celkové prevedenie, pointu, význam a dobré meno sociálnej siete Facebook.

•         Práve toho sú si dobre vedomí ľudia, ktorí sú vlastníkmi i tvorcami tejto populárnej stránky. A práve preto sa rozhodli, že podstúpia určité kroky, ktoré budú viesť v tomto smere k zmenám.
Autorov stránok, ktorí na túto sieť „prispievajú“ podobnými príspevkami začnú trestať, majú na to plné právo. Podobné príspevky z iných nespriaznených stránok tam predsa nemajú čo robiť. Pokiaľ by boli príspevky informatívne a zábavné, tak aj hej, ale tu vravíme o príspevkoch, ktoré nie sú ani jedno ani druhé, len chcú lajky a zdieľania a v podstate zbytočne, bez snahy, nič zaujímavé na nich nie je, ide len o manipuláciu ľudí.

facebook

Zamestnanci Facebooku tak vytvorili nový program, ktorý podobné príspevky označí ako spam. Každý podobný príspevok prejde automaticky kontrolou. Facebook je momentálne v období, kedy sa na týchto pozitívnych zmenách pracuje, program sa pomaly uvádza do praxe. No o krátku dobu už budú podobné stránky a ich príspevky trestané pokutami. Pre užívateľov to značí zobrazovanie iba zaujímavého obsahu, Facebook by sa mal prečistiť a ochrániť nás od plytkého a otravného obsahu, ktorý nám navyše rozkazuje. Čakajte teda príjemnejšie služby.

•         Pokiaľ by sa jednalo iba o rušenie hlúpostí, tak som za. Ale premýšľam, ako to bude so zdieľaním a tvorením príspevkov, ktoré majú určitý politický význam a názor. Zrejme to však postihne predovšetkým príspevky, ktoré budú z hľadiska korektnosti vyhodnotené ako extrémistické. 

4/5 - (1 vote)