Podnikanie z domova

Podnikanie z domova


Dokonca aj náš štát to umožňuje, a to prostredníctvom platformy SHR: samostatne hospodáriaci roľník. Občas sa stáva, že štát vypíše podmienky, ktoré keď splníte, dostanete od štátu peňažný príspevok. Napr. sa požaduje istý majetok, dobytok, občas skúsenosti a podobne. Ak to splníte, a splníte to nie horšie ako stanovený počet tých, ktorí sa o príspevok uchádzajú, príspevok dostanete. Výnimkou je stav, keď sa síce dostanete na zoznam tých, ktorí mali podporu dostať, teda i splníte všetky podmienky, i ich splníte lepšie ako tí, ktorí sa už na zoznam nezmestili (naposledy takýto príspevok malo dostať 250 ľudí, ale peniaze štát nakoniec našiel iba pre časť z nich), no štát Vám príspevok dodatočne odoprie z nejakého dôvodu, ku ktorému štátny aparát došiel až po tendry.

dolary

            Každopádne, ak sa nemusíte spoliehať na príspevok od štátu, nič Vášmu podnikaniu nestojí v ceste. Ak nemáte dosť peňazí na kúpu pozemkov, ktoré by ste chceli využívať ako pasienky, stačí si ich dlhodobo prenajať. Mnoho ľudí vlastní pozemky, ktoré nevyužíva, a ak im za ne dá každý mesiac niekto pár EUR, pričom bude jeho pozemok ešte aj udržovaný vďaka spásaniu porastov dobytkom nájomcu, bude iba rád – a vášmu podnikaniu nebude nič stáť v ceste. Keďže dobytok ráno nakŕmite a podojíte, vyvediete na pašu, a večer vovediete do maštale (ide o všeobecný názov, ak ste majetnejší, staviate budovy pre statok zvlášť: hovädzí dobytok: maštaľ, staja, chliv; kone: konic, koňušňa, maštalka, stajenka), prikŕmite sečkou, plevou či obrokom, a znova podojíte, máte celý deň na inú činnosť. Okrem výroby syrov vám vydá čas i chov včiel, ktoré je najlepšie chovať v medných kravách: med od takýchto včiel navyše môžete predávať ako BIOmed, a teda za vyššiu sumu.

řemeslo

            K základnému statku a včelám je dobré pridať hydinu: čerstvé a zdravé vajcia sú dnes neoceniteľné. Slepačie výkaly sú veľmi dobrým hnojivom, a ak sliepky vypustíte do záhrady, vyzobú všetku chrobač, na ktorú Vy by ste museli míňať peniaze formou postrekov.
            Ak by ste chceli Vaše zabité zvieratá predávať na mäso, budete potrebovať ďalšie hygienické previerky, ktorých vykonávatelia Vám vystavia potrebné doklady. 

5/5 - (1 vote)