Častá otázka. Obojok alebo postroj?

Častá otázka. Obojok alebo postroj?


Bez akéhokoľvek odkazu nie je možné povedať, či Váš pes bude lepšie s obojkom alebo postrojom. Každý pes je jedinečný a rozhoduje sa, ktoré vodítko bude najlepšie pre vášho domáceho miláčika, ale bude to závisieť od ich plemena, tela a správania.

pes

Tradične majiteľia psov sa spoliehali na obojky pre psov, aby udržali svoje domáce zvieratá pod kontrolou. Avšak s väčšou informovanosťou o tom, ako obojky môžu poškodiť tracheu psa a ako je to neľudské, viac ľudí sa rozhodlo pre postroje. Ale, tak či tak všetko záleži od situácie.

Začneme s obojkom pre psov, pretože to je tradičný spôsob, ako udržať psy na vodítku.             
Ak máte psíkov, ktorý nie agresívny alebo nie sú odhodlaný ťahať späť, keď ste na prechádzke, obojok je dobrá voľba. Obojok by bol ideálny aj vtedy, keď váš pes nemá žiadne problémy. Tradičné obojky sú tiež funkčné a viditeľné. Môžete priložiť identifikáciu vášho psa a vaše kontaktné informácie na psie obojok. Okrem toho je ľahké uvoľniť obojky a zapnúť ich. Zatiaľ, čo tieto prínosy vyzerajú sľubne, štúdie ukázali, že práve obojky vytvárajú tlak v oblasti krku spôsobuje poranenie krku.Výber správneho obojku je ďalšia vec.

jezevčík

Pokiaľ je to možné,nepoužívajte kovový obojok na psy, tieto zariadenia sú jednoducho brutálne. Pokúste sa držať tradičného obojka, napríklad z kože.
S postrojom budete mať väčšiu kontrolu nad vaším psom.                                                           
pejsek

Keď váš pes má tracheálny problém alebo patrí k plemenu s vyšším rizikom vzniku takéhoto zdravotného problému, používanie postroju je lepšou voľbou. Plemená, ako čivava, pudlíky a mopslíky, buldočkovia by boli lepšie s postrojom. Pásový postroj môže byť pripevnený na prednej strane alebo na zadnej strane. Pri výcviku psov je tiež ideálnym spôsobom použiť postroj. Ak je váš pes veľký, predný upevňovací postroj je lepší, pretože budete mať väčšiu kontrolu nad vaším psom. Pre malých plemien psov je lepšie používať zadný pripevňovací postroj, ktorý nevytvára príliš silný tlak na hrudník vášho domáceho miláčika.

5/5 - (1 vote)