Cestovanie s radosťou

Milujete život, dobrodružstvo, spoznávanie, cestovanie a radi sa inšpirujete exotikou? Vo vašom topliste by ste mali mať zahrnutých aj tieto veľkolepé európske mestá, ktoré stoja za vašu pozornosť – určite získate nezabudnuteľné zážitky a radosť z objavovania. Našich 5 tipov – najväčšie mestá európy rozloha skrývajú tajomstvá, ktoré budete chcieť objaviť: V srdci Španielska sa skrýva Madrid, centrum unikátnej španielskej kultúry, v ktorej sa miešajú rôzne vplyvy a filozofie – okrem kresťanskej aj pozostatky arabskej kultúre, prejavujúcej sa napríklad v rozmanitej architektúre či umení. Chute Španielska môžete spoznávať nielen na uliciach a iných verejných miestach, ale aj prostredníctvom množstva múzeí – napríklad múzeum Prado či Kráľovská akadémia umení. Nájdete tam veľa vzácnych artefaktov prinášajúcich množstvo podnetných informácií.

Paríž

Ide o pomerne ľudnaté mesto s počtom obyvateľov ďaleko prevyšujúcich počet obyvateľov na celom Slovensku – až 6,5 milióna. Nevynechajte tiež športové či turistické atrakcie alebo známe kultúrnohistorické pamiatky. Prirodzený ruch ďalšieho veľkomesta, Londýna, nijako neuberá na jeho atraktivite – ba naopak – nudiť sa tu rozhodne nestihnete. Štvrté najväčšie miesto Európy dominuje viacerými pamiatkami– za mnohé spomenieme napr. svetoznáme London Eye či Big Ben. Históriu približuje špecifický hrad s väznicou, Tower of London. Londýn zosobňuje tiež tradičnú anglickú monarchiu – vzhľadom na prítomnosť britskej kráľovskej rodiny, ktorá sa oficiálne zdržuje v Buckinghamskom paláci. Paríž, hlavné mesto Francúzska a – lásky. Neprehliadnuteľná metropola dýchajúca históriou a romantikou celoročne láka turistov, no ani domáci naň nedajú nikdy dopustiť.

Instanbul

Nehovoriac o módnom priemysle, ktorým sa Francúzi odjakživa hrdia a každodenne dokazujú svoj zmysel pre štýl a eleganciu. Samozrejmou zastávkou je pohľad na Eiffelovu vežu, ale aj zatúlať sa do akejkoľvek zabudnutej, tajuplnej uličky, kde pocítite čaro tohto nádherného mesta. V rebríčku najľudnatejších miest pochopiteľne vedie ruská metropola Moskva – Kremeľ, Červené námestie či Chrám Vasilija Blaženého sú atrakcie, bez ktorých si Moskvu ani nedokážete predstaviť. Nádherné Turecko s Instanbulom dotvára náš zoznam najväčších miest a s počtom obyvateľov 14,7 miliónov je jednoznačným víťazom. Ide o fascinujúcu kombináciu kultúr, ktorá vás ohúri svojou rozmanitosťou a nádychom exotiky. Pri cestovaní je okrem emočného zažívania dôležité postupovať racionálne a predísť možným komplikáciám, a preto je cestovné poistenie povinnou výbavou turistov a rozhodne uľahčenie možných ďalších nákladov. Ak sa chcete dozvedieť viac, využite ponuku poistenia AXA.