Paraglidingové dobrodrúžstvo

Paraglidingové dobrodrúžstvo


Podľa odhadu sa tomuto športu venuje na Slovensku okolo 2500 až 3000 ľudí
 
          Paragliding je populárny šport medzi ľuďmi, ktorí majú radi adrenalín a neboja sa odraziť z priepaste, zatiaľ čo sedia v postroji, ktorý je pripevnený ku tkaninovému krídlu. Toto krídlo sa nafúkne, aby poskytlo podporu na udržanie pilota vo vzduchu, keď stúpa cez vzduch stovky metrov nad zemou. Použitím série závesných línií a prácou s tlakom vzduchu vstupujúceho na vetracie otvory na krídle môžu títo piloti stúpať po dobu niekoľkých hodín, prekračujúc mnoho míľ v tomto procese.

paraglaiding

          Paragliding alebo lietanie na padákovom klzáku je šport, ktorý si veľmi rýchlo podmaní človeka, ak ho raz skúsi. Taký bezprostredný kontakt s prírodou zažijete pri máloktorom športe. Ako dlho a kam idú, závisí čiastočne na ich zručnostiach pri práci s paraglidom na využitie vetra. Lietanie s nemotorizovaným nafukovacím krídlom je naozaj dobrodružstvom.

padák
 
Z čoho je vyrobený?
          Kridlo z paraglidingu je zvyčajne vyrobené z nylonu a pripevneného k postroju. Návrh krídel sa môže líšiť v podobe tvaru a veľkosti, ale je tvorený dvomi vrstvami tkaniny spojených tak, že vytvárajú bunky na zachytenie prichádzajúceho vzduchu, čo naopak nafúkne krídlo a udržuje pilota vo vzduchu.

létání

S pomocou.
          Mnoho spoločností ponúka tandemový paragliding pre tých, ktorí chcú prežiť svoj prvý let a dozvedieť sa viac o aktivite. Niektoré paraglidingové spoločnosti dokonca ponúkajú poháňaný paragliding, počas ktorého pilot sedí na sedačke a má motor napojený na veľký ventilátor v jeho batohu. Paragliding cez horské priechody v Alpách a potom pristátie na snehu je jedným z absolútnych vzrušení pre pilotov. Ak chcete toto dobrodrúžstvo absolvovať sami, musíte prejsť výcvikom, a získať certifikát pri, ktorom môžete začať tento extrémny šport absolvovať sami.
 

4.4/5 - (5 votes)