Ako si vybrať správnu posteľ?

Najdôležitejšia vec: Komfort
Najdôležitejšia vec, ktorú by ste mali hľadať pri kúpe postele, je pohodlie. Pokiaľ nie je posteľ pohodlná, nebudete na nej spať. Preto by ste mali vždy vyskúšať posedieť na posteli a skontrolovať, či cítite pohodlie alebo nie. Tu sú niektoré otázky, ktoré by ste sa mali pýtať sami seba, keď uvažujete o pohodlí:

ložnice

  • Aký máte pocit? Posteľ je dlhodobá investícia a budete ju mať asi 10 rokov, preto dbajte na pocit pohodlia.
  • Je dosť mäkká. aby bola pohodlná, ale dostatočne pevná a poskytla podporu?
  • Zdá sa vám, že je v súlade s tvarom vášho tela?

Ak nemôžete nájsť pohodlnú pozíciu bez ohľadu na to, ako ležíte, pravdepodobne máte nesprávny matrac. Nehovoríme, že pravá posteľ alebo matrac vylieči vašu nespavosť alebo spánok, ale posteľ alebo matrac, ktorý je nepohodlný alebo nevhodný pre vaše potreby, pridá k problémom so spánkom.

Vyberte dobrý matrac
Matrac je srdcom vašej postele a časť nákupu, kde by ste mali stráviť väčšinu času a peňazí. Tajomstvo dobrého spánku je matrac. Vždy pamätajte na to, že posteľ a matrac pracujú spoločne a nemali by ste ich považovať za izolované a v ideálnom prípade by ste ich vždy mali skúšať spoločne.
Ak pôjdete na dovolenku a spíte lepšie na posteli na hoteli než na posteli doma, budete potrebovať nový matrac. Dávajte pozor na to, ako sa vaše telo cíti ráno. Stuhnutie by mohlo byť znakom toho, že váš matrac je nesprávny.
Napríklad ak spíte na bruchu, pravdepodobne by ste preferovali mäkší matrac. Ak spíte na chrbte, možno budete chcieť niečo pevnejšie. Jediný spôsob, ako to zistiť, je vyskúšať matrac. Choďte do obchodu, poležte na matraci niekoľko minút v polohe, v ktorej zvyčajne spíte. Ak to nie je pohodlné, prejdite na ďalšiu posteľ.

posetl

Ako nájsť dobré lôžko?
Ak chcete kúpiť novú posteľ, stačí ísť do showroomu a vyskúšať toľko lôžok, koľko môžete. Vezmite si čas a vyskúšajte viac ako jedno lôžko, aby ste sa uistili, že urobíte správnu voľbu. Ak chcete otestovať posteľ, majte na sebe pohodlné oblečenie, vyzujte topánky a vonkajšie oblečenie a ľahnite si na posteľ.
Pamätajte si, že vynaložením času na vyskúšanie nového lôžka je 10-minútová investícia, aby ste získali 10 rokov pohodlného spánku.