Bezpečnosť v prvom rade

Bezpečnosť v prvom rade

Čo všetko v aute vplýva na bezpečnosť cestujúcich . Čo všetko je dôležité a netreba to teda podceniť :

  • Bezpečnostné pásy majú svoj nepopierateľný význam a preto sa majú používať. Vždy. Aj keď ideme iba na krátku vzdialenosť.. V prípade nehody pri akejkoľvek rýchlosti, bezpečnostný pás  nám zvyšuje šancu na prežitie

 suv

  • Vzduchom, či plynom naplnené  vrecká nás vždy zachránia. Airbagy sú účinné len pri zapnutom bezpečnostnom páse . Je ich ale treba mať správne nastavené a občas kontrolované..

 

  • Bezpečný volant nechráni o nič horšie ako airbag. Výrobky vyrobené z bezpečnostného plastu sú navrhnuté tak, aby znižovali nárazovú silu, ale neposkytujú úplnú ochranu. Sú len jedným z mnohých prvkov ochrany.

 

  • Zadní cestujúci nesmú byť v žiadnom prípade nepripútaní. Ak by cestujúci na zadných sedadlách v čase nehody neboli pripútaní, mohli by  sa pohybovať nekontrolovane na akomkoľvek mieste v kabíne. To je nebezpečné  aj pre nich , ale aj pre tých, ktorí sedia vpredu.

 
 

  • Deti jazdia tiež v autách rovnako ako dospelí. Pri preprave dieťaťa  autom musí byť vhodne vybratá detská sedačka, ktorá chráni chrbticu dieťaťa a správne ju upevní bezpečnostným pásom. . Je daná veľkosťou dieťaťa. Nezabúdajme teda, nielen na bezpečnostný prvok, ale aj na pohodlie nášho dieťaťa, aby sa mu cestovalo dobre.

 staré auto

  • Rôzne veci nemôžu ležať v kabíne auta – čo sa s nimi stane? Pri nehode sa veci, ktoré ležia v v aute, pohybujú rýchlosťou, ktorou sa predtým vozidlo pohybovalo. A ich hmotnosť sa v tomto prípade rovná normálnej hmotnosti vynásobenej rýchlosťou v metroch za sekundu. Takže čím je tento predmet ťažší, tým je potenciálne aj nebezpečnejší.

Iste bezpečnosť auta závisí aj do od celkovej konštrukcie auta. Sú autá masívne- už na prvý pohľad vyzerajúce bezpečne, a autá, pri ktorých máte pocit, že aj prípadný vánok ich zmetie z cesty. Všetko sa to odvíja od peňazí, ktoré dáme za auto v určitej bezpečnostnej výbave.

3.7/5 - (3 votes)