Zero Motorcycles

Zero Motorcycles

Zero Motorcyclesje spoločnosť založená a pochádzajúca z Kalifornie, ktorá sa zameriava na vývin a výrobu elektricky poháňaných motocyklov a motoriek. Všetky úspechy má „na svedomí“ pán Neal Saiki, ktorý kedysi pracoval ako inžinier v NASA. Spoločnosť kombinuje tie najlepšie vlastnosti tradičných motoriek a vkladá do nich tie najmodernejšie technológie. Vďaka týmto súčasným postupom sú ich motorky ako výkonné, tak aj ľahké.

motocykl
 
Výhody elektromotoriek
 

  1. Žiadne emisie– ako byť viac ako, než vlastniť vozidlo, ktorému sa z výfuku netlačia smradľavé splodiny? Tieto motorky žiaden výfuk nepotrebujú, a to je dobré ako pre životné prostredie, tak pre zdravie ľudí.
  2. Žiaden benzín– takto poháňané motocykle samozrejme nepotrebujú ani kvapku benzínu. Vám to ušetrí zastávky navyše na benzínových pumpách a tiež peniaze.
  3. Žiaden hluk– elektromotorky sú mimoriadne tiché. Teda pokiaľ ich porovnávame s tými klasickými. Zabudnite preto na to, že sa na vás bude ráno sťažovať nevyspatá susedka.
  4. Minimálne výdaje– každý z nás asi tuší, že jazdiť na klasickej motorke nie je najlacnejší špás. Predstavte si, že vďaka Zero Motorcycles môžete jazdiť za zlomok pôvodnej ceny.
  5. Minimálna údržba– elektrické motorky nepotrebujú údržbu motora, ako sme zvyknutý pri tých klasických. Zabudnite na otravné výmeny olejov, či sviečok.
  6. Minimálna hmotnosť– elektromotory sú vo všeobecnosti ľahšie a menšie ako tie spaľovacie, a tým pádom zaberú logicky menej miesta. Takéto typy motoriek sú v konečnom dôsledku ľahšie a v ich útrobách sa uvoľní miesto pre väčšiu batériu.

 motorka

Nevýhody elektromotoriek
 

  1. Motorka na jedno nabitie najazdí menej kilometrov, než klasické motorky na jednu nádrž benzínu
  2. Keď porovnáme množstvo čerpacích staníc na benzín a dobíjacích staníc na elektrovozidlá, tak môžeme hovoriť o veľkom nepomere

 
Nezúfajte!Počet dobíjacích staníc postupne pomaly, ale isto rastie. V krátkej budúcnosti môžeme očakávať mnohonásobne zlepšenie a lepšiu dostupnosť nabíjania. Toto všetko ovplyvní zákazníkov natoľko, že každým rokom bude stúpať dopyt po takomto type vozidiel. Toto všetko zapríčiní postupné znižovanie cien elektromotoriek, ktoré sú v súčasnosti omnoho drahšie než klasické motorky a motocykle.

4/5 - (1 vote)