Ako sa vyhnúť základným chybám pri zariaďovaní obývačky?

Ako sa vyhnúť základným chybám pri zariaďovaní obývačky?

V súčasnosti je už ponuka s nábytkom rozvinutá natoľko, že si môžeme domácnosť zariadiť podľa svojich vlastných preferencií. Niekoľko desiatok rokov existoval len jeden typ kuchynskej linky alebo obývacej zostavy, ktoré sme našli prakticky v každej domácnosti. Dnes však už nájdeme aj luxusné a nadčasové kúsky v cenovo dostupných reláciách. Ak aj vás zaujíma, ako zariadiť obývačku tak, aby ste sa nedopustili nejakej chyby, poradíme vám, na čo si dať pozor a na čo sa poriadne zamerať!

obývací pokoj

Prečo je obývacia izba dôležitá?

Každý z nás rád trávi svoj voľný čas tak, aby si dostatočne oddýchol. Aj keď môžeme mať rôzne záľuby, pravdepodobne sa sledovaniu televízie či čítaniu dobrej knihy z času na čas nevyhneme. A práve obývacia izba predstavuje miesto, kde trávime náš voľný čas. Avšak nielen my, ale aj naše návštevy či ostatní rodinní príslušníci. Z tohto dôvodu by mala byť obývačka reprezentatívna. Mnoho ľudí sa však dopúšťa rovnakej chyby, a tou je to, že sa snažia obývačku zariadiť tak, aby ostatných ohúrili. Nie je to však len o tom, že si nakúpite ten najdrahší nábytok alebo luxusnú sedaciu súpravu. V prvom rade by sme mali sledovať dispozície daného priestoru.

obývák s krbem

Obývačka by mala mať proporcie v poriadku. To znamená, že jednotlivé veci v tomto priestore by mali vzájomne ladiť. Obývačku by sme mali zariaďovať tak, aby jednotlivé časti nielen navzájom ladili, ale mali aj niečo spoločne. Priestor by mal pôsobiť zjednotene. Aj keď sa jednotlivé kúsky nábytku budú líšiť napríklad veľkosťou alebo tvarom, je to v poriadku. Avšak len do toho momentu, pokiaľ ich niečo vzájomne spája. Ak chcete, aby vaša obývačka pôsobila esteticky, vyskúšajte pravidlo 2 ku 3! Do praxe sa dá toto pravidlo previesť napríklad aj tak, že konferenčný stolík bude siahať maximálne do 2/3, čo sa týka dĺžky sedacej súpravy. Toto pravidlo vám pomôže držať sa proporcií a nevybočiť. Mať obývačku zariadenú pekne a tak, aby ste sa v nej cítili pohodlne je kľúčové. Dnes už existuje mnoho spôsobov, pomocou ktorých môžeme domácnosť zariadiť podľa našich vlastných preferencií. Stačí si len vybrať! Ak aj vy chcete, aby bol váš výber správny, navštívte stránkuhttps://www.sconto.sk/, kde nájdete mnoho zaujímavých informácií.