Investovať do nového a kvalitného matraca sa oplatí. Prečo?

Všetko má svoju životnosť http://www.e-led.sk/usporne-ziarovky/zivotnost-led-ziarovky.php a to platí aj v prípade matracov, kedy tie kvalitnejšie vydržia cca 7 až 10 rokov. Pod ich opotrebenie sa nepodpisuje len fakt, že najmä tie lacnejšie zostanú po istej dobe preležané, ale zohľadňujeme takisto hygienickú stránku. Teda vo viacerých prípadoch nemusí byť na základe týchto faktorov vyhovujúce, ak dotyčný matrac používame už povedzme 10 rokov. O to viac v situácii, ak išlo o spravidla cenovo lacný matrac, ktorý vydrží ešte oveľa menej.

Usmiata žena leží na posteli

Ak teda požadujeme kvalitnejší variant s pomerne dlhou životnosťou, komfortnou stránkou a tým, aby sa niekoľko rokov spoľahlivo prispôsoboval našej postave a polohe pri spánku, doporučenými sú pamäťové matrace. Teda tie s pamäťovej peny, kedy už toto prídavné meno napovedá, že si zapamätá tie najsprávnejšie parametre, ktoré budú vyhovovať konkrétne vášmu telu, jeho tlaku pri ležaní a obľúbenej polohe.

Efektívna investícia do kvality sa v tomto prípade vypláca

Orientovať sa na kvalitný matrac je preto opodstatnenou výhodou, rovnako ako jeho výmena po niekoľkých rokoch pravidelného používania. Ako bolo spomenuté, má to svoje fyzikálne ako aj hygienické dôvody. Je však takisto pravda, že životnosť sa môže líšiť. A nemusí ísť čisto len o marketingový ťah, ak poviem, že spravidla čím je matrac drahší, tým má tendenciu dlhšie vydržať. Opačný prípad zasa predstavujú prekvapivo lacné produkty z reklamných letákov.

Muž s bábätkom odpočívajú

  • V podstate neodmysliteľnou výhodou je možnosť odskúšať si konkrétny typ matraca v kamennej predajni, teda otestovať jeho špecifické parametre na vlastnom tele.

Tento bod sa týka objednávok online. V súčasnosti sú e-shopy takým základom, ako fyzická predajňa, avšak vždy je lepšie orientovať sa na internetové predajne, ktoré majú takisto funkčné pobočky. Ideálne vo vašom okolí. Pretože nič nie je horšie, ako keď je v prípade nejasností konkrétny predajca nedostupný.