Viete, čo chcú vaše deti?

Viete, čo chcú vaše deti?

Deti potrebujú naozaj veľmi veľa vecí. Alebo si to aspoň myslia ich rodičia, že ich naozaj potrebujú. Väčšinou však dieťa potrebuje len pozornosť. No aj tak je na každom rodičovi, ako sa k tomu postaví. A každý by chcel, aby malo jeho dieťa úplne všetko. Aby malo čokoľvek, na čo sa pozrie, a to bude jednoznačne to najlepšie. Aj keď deti možno toho veľa nepotrebujú, ich rodičia by im dali prvé a aj posledné. Pretože to tak cítia. A napriek tomu majú výčitky, keď im nemôžu kúpiť každú maličkosť, ktorú si vymyslia. No napriek tomu sú aj praktické veci, ktoré by mohli vo svojej izbe mať.

maskáčový vak

Izba vášho malého drobca je ako jeho kráľovstvo. Je pre neho podstatné, aby v ňom mal všetko, tak, aby sa cítil maximálne pohodlne. Problémom je, že rodičia nenechajú svoje deti, aby si samy vybrali, čo vlastne reálne chcú. Nanucujú im rôzne veci, ktoré sa im nepáčia, ukazujú im iba veci, ktoré sa páčia im a takto to jednoducho funguje aj vtedy, keď nechcete. Keby ste sa však spýtali vášho dieťaťa, čo vlastne chce, možno by vás jeho odpoveď maximálne prekvapila. Možno by to nebolo nič z toho, čo sa reálne páči vám. Ste ochotný to riskovať?

modrý vak

Risk je niečo, s čím sa stretávate vždy, keď sa to týka vašich detí. Ale verte tomu, že aj keď vám vaše deti stále na niečo šomrú, vo svojej izbe sa chcú cítiť v prvom rade maximálne pohodlne. A vďaka čomu sa budú cítiť pohodlne? Možno aj vďaka vakom, ktoré im tam umiestnite. Vtedy si môžete byť na istom, pretože to nahradí priestor na hranie, pohovku, ale aj čokoľvek iné. Nezabudnite sa však spýtať v prvom rade ich či sa im to páči. Bez nich by ste nemali riešiť nič, pretože to je v prvom rade ich izba a nie vaša. Nič si nekompenzujte a verte tomu, že im sa páči niečo iné, ako sa páči vám. Nechajte ich, nech sa realizujú tak, ako len chcú.

2/5 - (1 vote)