Erotická masáž je príjemná, ale aj zdraviu prospešná

Možno si myslíte, že je to najmä príjemná a možno trochu intímna záležitosť. Avšak svojimi príjemnými účinkami, akými pôsobí na uvoľnenie tela a tiež mysle, je erotická masáž takisto prospešná pre naše zdravie. Minimálne z preventívnych dôvodov pred mnohými známymi ľahšími, no aj ťažšími problémami, bolesťami či ochoreniami.

masáž, ruky

Áno, je to možné a v stručnosti preto, že práve kvalitná masáž dokáže prepojiť telesnú stránku s tou duševnou a v oboch smeroch poskytnúť potrebné uvoľnenie. A okrem toho, ak ide napríklad o zmienenú erotic massage, tá intenzívne pôsobí na erotogénne a stimulačného body nášho tela, je teda výborným afrodiziakom, zvyšuje libido a mužov je to napríklad aj vhodná prevencia pred problémami s erekciou.

Problémy s erekciou

No pod tým si môžeme predstaviť napríklad predčasné vyvrcholenie, čo je v sexuálnom živote známym „postihnutím“ mnohých mužov. V prípade erotických masáží vravíme o akte, ktorý trvá aj vyše hodiny a po celý čas sa pracuje s erotogénnymi bodmi tela, čo spôsobuje príjemnú stimuláciu, avšak rozhodne tu nie je cieľom dosiahnuť rýchly orgazmus. Skôr naopak, pracuje sa so sexuálnou energiou, pekne s citom a čas akoby sa zastavil. Sú to stimuly vedúce k orgazmu, avšak v miere, aby masáž mohla trvať čo najdlhšie, ideálne sa teda pri nej precvičuje oddialenie ejakulácie.

Ďalej dokáže pomáhať aj pri nízkom libide, ak má muž alebo žena zníženú chuť na sex. Práve intenzívna práca s erotogénnymi zónami zvýši libido a prinesie nielen lepšiu fyzickú a psychickú, ale aj sexuálnu kondíciu a vráti chuť na milostné hry.

V neposlednom rade preto poznáme aj erotickú masáž pre páry, ktorá do ich mileneckého života prinesie niečo nové a veľmi atraktívne.

sexi ženské telo

Stresy, vysoký krvný tlak a riziko infarktu

Tieto veci spolu vzájomne súvisia. A ideálnou terapiou je práve niečo, čo pravidelne prinesie kvalitné uvoľnenie a odstránenie zadržiavaných, ťaživých blokov. A odpoveď už poznáte- tieto účinky prináša erotická masáž, ktorá okrem toho môže regulovať krvný tlak a prinášať zdravé prekrvovanie organizmu.