“eseročka“? Vôbec žiaden problém!

Podnikavci, živnostníci a šikovní ľudia, ktorí chcú vybočiť z rytmu zamestnanca a stať sa nezávislými zárobkovo činnými osobami, prichádzajú pravidelne k dôležitej otázke a tou je, či je pre nich výhodnejšie založenie spoločnosti s ručením obmedzeným, alebo zotrvanie v živnosti. Každý model samostatnej zárobkovej činnosti má svoje výhody a nevýhody. Čo sa týka spoločnosti s ručením obmedzeným, tak najväčším strašiakom bola v minulosti cena založenia a nutnosť doložiť finančnú sumu vo výške základného imania. Istým obmedzením mohla byť aj byrokracia a obštrukcie s tým spojene, čo nakoniec každého živnostníka odradilo.

V dnešných časoch ale situácia vyzerá podstatne lepšie ako pred rokmi.

happiness-g9bf00f363_1280

Základne imanie spoločnosti je pevne stanovené výškou 5000€, pričom minimálny vklad každého spoločníka je 750€. Počet spoločníkov je obmedzený na 50, ale môžete byť aj samostatným a jediným spoločníkom vo vašej firme.

Každý spoločník ručí za záväzky jeho spoločnosti do výšky svojho nesplateného vkladu.

Je to jednoznačná výhoda oproti živnosti, keď ako živnostník neručíte len svojim majetkom, ale aj majetkom vašej manželky.

Mnohí z nás sa rozhodli ísť cestou „eseročky“ aj s vedomím útrpného behania po notároch a úradoch i keď na to neostával čas. Nie nadarmo sa hovorí, „čas sú peniaze“.

Dnešná doba ale ponúka pomoc aj v tejto oblasti. Presne pre vás, podnikavcov, sú tu pomocníci, ktorí vybavia všetko za vás. Obehajú a povybavujú presne to, na čo vy nemáte čas.

Pýtate sa koľko to stoji?

decision-g7a01c5ac2_1920

Možno vás to prekvapí, ale zalozenie sro cena https://ezmluva.sk/zalozenie-spolocnosti-s-r-o sa pohybuje okolo 290€. Väčšina firiem vám dokonca garantuje vytvorenie spoločnosti do 48 hodín a nie je pre nich problém akýkoľvek kraj a kút Slovenska.

Podnikanie pod hlavičkou spoločnosti je momentálne, čo sa týka procesu, asi najjednoduchšie. Samozrejme, že podnikanie samotné a jeho úspech či nebodaj neúspech je úplne iná otázka a závisí od mnohých faktorov, ale tvrdá práca a vytrvalosť sú kľúčom k tomu, aby ste sa priblížili k svojim snom bližšie.

A preto, ak popri vašom modeli živnostenského podnikania a extrémnej vyťaženosti stále váhate, či budete mať čas si spoločnosť s ručením obmedzeným vôbec založiť, tak už viete, že sú tu šikovní odborníci, ktorí vám radi pomôžu a vybavia všetko, čo je potrebné; prakticky za bagateľ. To už je na zváženie!