Ako zvládnuť skúšky

27 Dub by cc-sr.sk

Ako zvládnuť skúšky

Prvé skúšobné obdobie sa blíži a študenti o nebudú mať ľahké. Všetko záleží od prvotnej prípravy a celkového preskúšania priamo na bojisku.
Ø Výborná príprava
Všetko záleží od toho ako sa pripravíte. Musíte sa pozrieť do svojich zošitov a aspoň si prečítajte , o čom tá temä je . Nemusíte ju vedieť úplne na spamäti , stačí ak na jednu tému dokážete rozprávať . Skúšači totiž nemajú radi ak ste ticho. Musíte o téme vedieť rozprávať všetko čo sa dá.
Ø Prekonanie stresu
Viem , nie je to ľahké prekonať stres. Sám som bol na skúškach a nie je to až také jednoduché ako sa to zdá. Ale stresu sa dá zbaviť.   Musíte si neustále hovoriť že to zvládnete a že Vás nič nezastaví ani preskúšavajúci. Prekonať stres sa dá aj pomocou žuvačky , častým pohybovaním , spánkom , úsmevom , alebo sladkosťou , napríklad čokoládou.
Ø Rýchle doplnenie informácii,
Ešte skôr ako pôjdete pred skúšajúceho , rýchlo si prečítajte zopár tém. Možno Vám to pomôže na niečo si spomenúť a môžete byť aj plus pre Vás. Dobrá príprava , totiž znamená úspešné zvládnutie skúšok.
Ø Žiadny alkohol na skúšky
Nikdy nepite alkohol na skúšky. Túto radu poznám zo života keď a môj spolužiak na skúšky nalial a potom to na skúškach nevyzeralo veľmi dobre.   No skúšajúci mali zážitok na celý život. Samozrejme že dať si na povzbudenie jeden dva poháriky nie je na škodu ale neprežeňte to.
Ø Nesmiete sa báť
Nebojte sa . Neukazujte že sa bojíte. Potom Vašu slabosť môžu skúšajúci využiť a položia Vám aj takú otázku o ktorej ste nikdy nepočuli.
Ø Postavenie pred skúšajúceho
Je to len človek. Nebojte sa ho , Z nosa vám neodhryzne. Je to taký istý človek ako vy , len  stým Že Vás skúša . Ak je skúšajúci nervózny  či odmeraný , usmejte sa na neho a rozprávajte sa sním milo. Potom zmení správanie aj on a budete mať skúšky jednoduchšie.  Zamerajte sa na niečo čo by ste skúšajúcich zaujali a k tému povedať  viac ako ste sa naučili. Vtedy skúšky zvládnete na sto percent. 

Ako zvládnuť skúšky
Ohodnoťte příspěvek