Wenger si nemyslí, že bol zlo pre Arsenal

Wenger si nemyslí, že bol zlo pre Arsenal


Francúz oznámil 20. apríla, že po 22 rokoch odstupuje z funkcie trénera Arsenalu. Tlačová konferencia prišla po tom, čo Arsenal potom v nedeľu porazil West Ham 4-1. Niektorí fanúšikovia Arsenalu volali po konci Arsena Wengera skôr, pretože klub nedosahoval dostatočné výsledky, ktoré si názov Arsenal zaslúži.
Ten sa drží na šiestom mieste v Premier League, štyri kolá pred koncom súťaže. Miestenku v kvalifikácii Európskej ligy má praktický zaistenú, avšak na priamy postup do skupinovej fázy to nevyzerá rúžovo, nehovoriac už o šanciach na postup do Ligy majstrov.

stadion

Aj pre tieto výsledky v domácej súťaži boli fanúšikovia Arsenalu nespokojný s trénerom mužstva. Wenger na to povedal, že tento nedostatok jednoty bol a je škodlivý pre klub. Fanúšikovia podľa neho nedali obraz jednotnosti, ktorá by mala byť po celom svete pre fanúšikov Arsenalu a to bolo zlé, pretože klub musí byť rešpektovaný.

Arsene Wenger mal však medzi divákov na štadióne aj svojich priaznivcov. Poniektorí fanúšikovia stále držia na strane tohto Francúza, chvália najmä boj v Európskej lige, kde sa Arsenal prebojoval zatiaľ do semifinále. V ňom narazí na španielsky klub Atletico Madrid.

Napriek odporu jednej strany fanúšikov, bývali aj súčasní hráči prejavili svoju úctu k francúzskemu trénerovi a jeho dlhodobému vedeniu tímu.
Holandský útočník Robin van Persie, aktuálne hrajúci za mužstvo z Rotterdamu na Twitteri poďakoval Arsenemu za všetku jeho snahu a dôvere počas doby, keď van Persie hral za Arsenal. Taktiež napísal, že Wenger je veľmi špeciálny muž a top tréner. Rozhodne jeden z najlepších.
Tomy Adams na Instagrame pochválil Wengera a je toho názoru, že tento muž je najlepší manažér Arsenalu.

symbol

Arsene Wenger dokopy odkoučoval v Arsenale 1192 zápasov, z toho 690 výhier, 260 remíz a 242 prehier. Domácu súťaž vyhral trikrát, v rokoch 1998, 2002 a 2004. Sedemkrát sa tešil zo zisku FA Cupu.

4.7/5 - (3 votes)