5 dôvodov, prečo je ľahšie byť ženou

5 dôvodov, prečo je ľahšie byť ženou


Viete si predstaviť, že by ste sa zajtra zobudili a bol  by z vás muž? Nie? Tak nad tým ani neuvažujte a čítajte, prečo je úžasné a dokonalé byť ženou.

těhotenství

  1. Deti zostanú s vami

V 90 % prípadov rozvodov sú deti pridelené matke. V dnešnej dobe stúpa počet rozvodov, takže toto je opodstatnené. Nebudete ich musieť vídavať len na víkendy, budete ich vidieť vyrastať, budete sa tešiť s nimi z každého jedného úspechu a vaše vzťahy neochladnú, pretože by ste sa málo vídali.

  1. Dajú vám prednosť

O to viac, ak ste pekná žena. Ak cestujete autobusom, vlakom, električkou, trolejbusom je oveľa vyššia šanca, že vás pustia sadnúť si ako keby ste bola muž. Ak spravíte dopravný priestupok určite máte lepšiu šancu „ukecať“ policajta. Vaše chyby vám budú odpustené, ak nahodíte psie oči (muži to asi ani neskúšajú). Ak spravíte nejakú chybičky na skúškach na vodičský preukaz, bude vám skôr prepáčené ako keby ste bola muž. Nehovoriac o tom, že by vám muži mali otvárať dvere, odsúvať stoličku, vyzliekať/obliekať kabát…

rodina

  1. Máte 100 % istotu, že vaše dieťa je vaše

To, že ste ho porodili nikdy nepopriete, pretože rástlo vo vašej maternici, vo vašom tele. Nikto sa s vami nebude škriepiť, že sa na vás nepodobá, pretože to nie je geneticky možné, aby nebolo vaše, keď ste ho porodili. Za to muž nemá takú istotu. Akákoľvek aj tá najverejnejšia, najsvätejšia žena sa môže pošmyknúť a nepriznať to. A oni potom žijú celý život v klamstve. Nám sa to stať nemôže.

  1. Ak nepracujete, nikto na tom nevidí nič zlé

Mnoho žien ešte stále zastáva pozíciu gazdinky – ženy v domácnosti. Stará sa o chod domácnosti, výchovu detí, o záhradku a o všetko, čo ju napadne. Nikto jej to nezazlieva. V minulosti to bolo úplne normálne. Keby ostal doma muž, nebolo by to tak akceptované spoločnosťou.

rodinka

  1. V obchodoch je viac priestoru venovaného pre ženy

Keď si ideme nakúpiť oblečenie, kozmetiku alebo hocičo iné, je nám venované oveľa viac produktov ako pre mužov. Máme viac na výber a tým pádom skôr nájdeme to, čo si želáme ako muži. Tí musia pochodiť viac obchodov, aby dostali to, čo si predstavovali.
No, nie je super byť ženou? 

5/5 - (4 votes)