Život nie je len o práci

Život nie je len o práci

Doba je uponáhľaná, a nik nemá na nič čas. V skutočnosti však má dostatok času väčšina opýtaných. Len akosi zabudla na to že život sa nemá prežívať s mobilom v ruke, čakaním na novinky na facebook-u. Ak by sme sa vás teraz opýtali ako trávite voľný čas, a vlastne máte ho vôbec, ako by ste odpovedali? Najčastejšie odpovede by boli zrejme chatovanie s kamarátmi na internete, slečny by istotne spomenuli nakupovanie s alebo posedenie pri víne s kamarátkami či návšteva fitness centra. Inak povedané mať hobby, je dnes jednoducho „in“.

radost

No v skutočnosti všetky tieto spomenuté veci vás len oberajú o čas pretože väčšina ľudí si nedokáže poupratovať ani len pracovný stôl a nie to ešte nájsť si čas na seba a to nie na úkor niečoho iného. Práca nás síce živí, ale prácu môžete kedykoľvek vymeniť a na tú minulú ostanú len spomienky. Váš život by sa preto nemal točiť iba okolo práce, mali by ste si nájsť čas na niečo čo vás posunie ďalej. Pri čom budete schopný načerpať novú silu alebo sa ďalej vzdelávať a tak vymeníte súčasnú prácu za novú a to o minimálne jednu platovú triedu lepšiu. Keď sa nad tým tak zamyslíte,s stojí to za uváženie. Na chvíľu si sadnúť, a dať si pauzu. Ešte sme vás nepresvedčili? Nevadí. A čo tak keby ste sa hneď zajtra prihlásili na kurz varenia alebo tanca. Nielen že tam spoznáte nových ľudí s ktorými si budete rozumieť pretože sa nejedná o činnosť do ktorej by ich niekto nútil, ale sú tam dobrovoľne. Ale tak váš život možno naberie nový smer a sa budete sami seba pýtať, prečo som to neskúsil skôr.

vaření

Neváhajte preto ani len minútku a nájdite si niečo kde si nielen oddýchnete aj vás to aj posilní a posunie ďalej. Život plynie iba jedným smerom. A azda nechcete keď budete na dôchodku rozprávať svojím vnúčatám o tom ako ste kedysi pracovali v automobilke a každý mesiac ste spravili niečo naviac kým sa z toho postupne nestala norma. Sami uznáte že takýto kolega nebýva v kolektíve obľúbený a vy takto predsa nechcete skončiť. Či áno? No to je už na vás ale každopádne ak vás nepresvedčí už nič iné rozhodne by ste mali brať na vedomie že takto predídete takzvanému syndrómu vyhorenia a ušetríte si tak množstvo zdravotných problémov, ako aj peňazí. Keďže nebudete musieť míňať peniaze na doktorov a zbytočne drahé lieky.

4/5 - (2 votes)