Youtube – keď práca baví

Youtube – keď práca baví

Mať možnosť zdieľať svoje názory na rôznorodé témy, hrať hry a natáčať svoj bežný deň a nemusieť pritom často prekročiť prah dverí a dokonca za to dostať zaplatené? Youtuberi s niekoľkoročným pôsobením online nás dennodenne presviedčajú, že to nie je len nesplniteľný sen. Ako sa teda buduje kariéra na YouTube?
Medzi nevyhnutné prirodzene patrí kúpa kamery a statívu. Následne ešte vybrať priestor, kde budete pôsobiť a hlavne výber témy, na ktorú sa budete ako tvorca sústrediť.

you tube

Zdroj príjmu


Okej, takže mám natočené video. Čo ďalej? Video treba zostrihať v softvéri na úpravu videí, medzi také patrí napríklad Sony Vegas. Po zostrihaní a renderovaní nasleduje upload videa na samotný YouTube. Ani v tomto bode ešte nemáme hotovo, za predpokladu, že chceme za video dostať zaplatené.

V prvom rade treba povedať, čo je zdrojom zárobku, stručne povedané ide o reklamy. Keď si teda prehráte akékoľvek video a na jeho začiatku (alebo aj v jeho priebehu) sa spustí reklama, znamená to, že autor na tomto videu vie zarobiť. Koľko takéto speňaženie vynáša? Nie dosť, ak nie ste známy, v opačnom prípade by vám to vedelo zabezpečiť „žitie v bavlnke“ druhá možnosť je ale pravdepodobnejšia u anglicky hovoriacich autorov, keďže vedia osloviť širšie spektrum ľudí. Za tisíc videní na videu dostane tvorca približne okolo jedného do piatich eur. Reklamy pred videom ale nie sú jediným spôsobom získania peňazí. Medzi často využívané metódy patrí aj prezentácia produktov od značky alebo aplikácie, ktoré YouTuberovi ponúknu spoluprácu.

tablet

Budúcnosť patrí Youtuberom?


Toto by som rozhodne netvrdila. Samozrejme, deň čo deň pridá na web svoje prvé video niekoľko ľudí plných ambícií, no nie každý má na to. Aby ste sa uchytili a neprežili maximálne 15 minút slávy, musíte byť zaujímavá osobnosť so skvelými komunikačnými schopnosťami, mať osobitý humor, víziu, nápad a pevné nervy.

Každopádne nemôžeme vedieť kam bude takáto činnosť ďalej smerovať a či naďalej bude predstavovať lákadlo alebo upadne do zabudnutia a nahradí ju iný formát.

4.4/5 - (5 votes)