Výmena dverí bez stavebných úprav? Bez problémov !

Výmena dverí bez stavebných úprav? Bez problémov !


Klasické dvere dokážu náš byt pomerne dosť zmenšiť. Naopak posuvné sklenené dvere http://lmmont.sk/sklenene-realizacie/sklenene-dvere/sklenene-posuvne-dvere-3/, vám takýto problém nespôsobia. Ak ste sa i vy rozhodli pre toto riešenie, mali by ste vedieť o spôsobe, pri ktorom sa vyhnete väčšine stavebných prác. Hovoríme o dverách, ktoré iba zavesíte na stenu.

Spálňa so sklenenými posuvnými dverami.jpg
 
Montáž posuvných dverí do závesného systému
 
Dvere zavesené na stene, to v preklade znamená, že namiesto zárubne, na ich uchytenie využijete závesný systém. Jeho montáž vám zaberie naozaj chvíľku a navyše ju zvládnete pokojne i sami. Stačí ak vás takéto práce bavia a máte nejaké to náradie, ktorým si budete vedieť pomôcť.
 

  • Na začiatok sa priamo na stenu namontuje celý dverový systém. Začína sa na hornej strane, teda nad stavebným otvorom na dvere. Tu sa pomocou kotviacich skrutiek prichytí garníž s koľajničkou. V nej budú visieť dvere. Táto časť má za úlohu dvere posúvať do jednotlivých smerov.
  • Ako druhá, prichádza na rad montáž vodiaceho tŕňu. Ten patrí na podlahu.  V podstate ide o drážku, respektíve profil, ktorý v sebe nemá koľajničku s kolieskom. Slúži na upevnenie dverí v ich spodnej časti.

 
TIP:posuvné dvere nemusia byť len sklenené. Takýmto spôsobom môžete namontovať aj tie z iných materiálov. Sklo, sa však postará o optické zväčšenie priestoru. Vaša domácnosť sa navyše stane aj omnoho presvetlenejšia.
 
posuvné dvee.jpg

Čo so stavebným otvorom
 
Stavebný otvor môžete ponechať bez akýchkoľvek úprav, alebo ho trochu vylepšiť. V tomto prípade vám najlepšie poslúži takzvaná obložková zárubňa. V podstate sa jedná o akúsi lištu, ktorou stenu iba obložíte. Druhou možnosťou je otvor ponechať tak ako je.
 
TIP:stavebný otvor môžete využiť aj na veľmi netradičná, estetický prvok domácnosti. Ak bývate v murovanom dome, alebo byte, ktorý bol postavený z klasických starých pálených tehál, oškrabte omietku po jeho obvode a tehly nechajte odkryté.

5/5 - (1 vote)