Vyberte si presne také návliečky, v akých sa vám bude oddychovať čo najkomfortnejšie

Vyberte si presne také návliečky, v akých sa vám bude oddychovať čo najkomfortnejšie

Trh je dnes veľmi širokým zrejme v otázke každého produktu, a tak aj výber návliečok ponúka viaceré alternatívy. Rovnako tak pri návliečkach existuje široký výber a odlišnosti sú predovšetkým v otázke materiálu, farebných prevedeniach a veľkostiach. Väčšina kritérií je dôležitá pri ktoromkoľvek spôsobe výberu. Ak však vyberáte napr. navliečky pre ubytovacie zariadenie, tak vhodné sú iné alternatívy ako vtedy, ak sa snažíme ich zaobstarať do domácnosti. Rovnako je tak výber návliečok iný v prípade ich kúpy do spálne ako pri detskej izbe. 
 
ustlaná postel

Pozreli sme sa detailnejšie na materiály, z ktorých sú návliečky bežne vyrábané

Absolútny prím v otázke návliečok hrajú prírodné materiály a sem radíme viaceré alternatívy, z ktorých každá sa vyznačuje určitou dávkou špecifikácií. Väčšina z nich je teda produkovaná z bavlnenej priadze a pri bežnom používaní sa vyznačuje viacerými pozitívami. Keďže počas spánku prichádza naše telo do priameho kontaktu s návliečkami, tak oceníme najmä príjemný pocit pri dotyku s nimi. Bavlna je vo všeobecnosti považovaná za priedušný materiál a tento pocit poznáme aj z oblečenia, ktoré bežne nosíme počas dňa. Takéto vlastnosti sú typické aj pre návliečky a ich priedušnosť oceníme najmä počas teplých letných nocí. Ďalšou prednosťou je absorpcia potu a tá je taktiež dôležitá pri vyšších teplotách vzduchu v interiéri. Čo nás však čaká v zime? Svoju dokonalosť potvrdzuje bavlna aj vtedy a v tomto období nás príjemne zahrejú. Vhodné sú rovnako pre alergikov a týmto je dosiahnutá veľmi široká paleta výhod. Možností v otázke materiálov je však viacero a veľmi špecifickou alternatívou je napr. satén.

hotelový pokoj

Opäť ide o istú variantu bavlny a pri produkcii saténu je používaná dlhovláknitá priadza. Akosť spolu s jemnosťou sa vyjadruje v špeciálnych jednotkách a tie udávajú hmotnosť vlákna dlhého 1000 metrov. Veľmi cennou alternatívou sú damaškové návliečky a charakteristické sú tým, že ich vzor je reverzný. Rovnaký vzor teda vidíme na oboch stranách látky. Divoké farebné vzory v tomto prípade nenájdeme. Keďže je používaná jednofarebná priadza, tak takéto návliečky pôsobia veľmi elegantne a spánok v nich bude určite veľmi príjemným. Kvalitné obliečky nájdete na webovej stránke https://www.luxusna-spalna.sk/.