Sklenené dvere – súčasť dokonalého interiéru

Interiér tvoria nielen steny a nábytok či doplnky ako obrazy, dekorácie a bytový textil, ale tiež aj dvere. Je to základ každého bytu, domu aj firemných či iných priestorov, ktorý má účel predovšetkým ako oddelenie jednotlivých priestorov a zachovanie súkromia.

budova

Ich účel je ale aj estetický, pretože sa jedná o dosť výrazný prvok interiéru, ktorý nejde prehliadnuť. Ak máte malé priestory, chcete zachovať dostatok svetla a opticky miestnosti zväčšiť, tak najlepším riešením sú sklenené dvere.
Neobvyklý materiál, ktorý je čím ďalej tým viac obľúbený prináša do interiéru moderný prvok, vďaka ktorému vyriešite hromadu ďalších vecí.
Okrem optického zväčšenia priestoru prináša do interiéru aj o mnoho viac svetla. To oceníte predovšetkým v prípade, že ide o priestor bez okien alebo s nedostatkom denného svetla.

Ďalej je zmyslom tohto materiálu luxusný a elegantný vzhľad, ktorý sa hodí do každého typu prostredia a podporí tak moderné riešenie bývania aj firemných či obchodných priestorov.

Bezpečnosť tohto typu uzatvárania priestorov sa môže zdať vzhľadom na krehký materiál ohrozená, ale v tomto prípade nejde o bežný typ skla, ale o bezpečnostné, ktoré sa vyrába technológiou zvanou kalenie.

Ďalším otáznikom je asi pocit súkromia. Môžete samozrejme zvoliť tradičné číre sklo, ale pre zachovanie súkromia sú aj ďalšie možnosti ako matné, pieskované, grafická tlač či fólie s rôznymi motívmi aj v rôznych farbách.
Získate tak nielen vytúžené súkromie, ale aj ďalší dizajnový prvok pre váš interiér. Vhodné nielen do miestností ako sú kancelárie, obchody, obývacia izba, spálňa, predsiene a podobne, ale s čistým svedomím aj na sociálne miestnosti ako je WC či kúpeľňa.

dveře skleněné

Okrem toho majú aj tepelné a izolačné vlastnosti. Ich riešenie môže byť rôzne a síce s klasickou možnosťou otvárania ako otočné či výkyvné, ale tiež posuvné. Posuvné s otváraním na stenu či do stavebného puzdra a podobne.