Pre a proti kolieskových korčúľ

Pre a proti kolieskových korčúľ

Športy vo všeobecnosti delia ľudí do dvoch kategórií. Tí, ktorí ich majú radi, aktívne ich vykonávajú a radi skúšajú aj nové možnosti. Na druhej strane sú tí, ktorým šport k životu netreba a jediné čo tolerujú, je ich pasívne pozorovanie. Ja sa teda v závislosti na dni pohybujem niekde medzi týmito dvoma kategóriami. Je však jeden šport, ktorý mi fakt učaroval a tým sú korčule. Mám rada aj tú zimnú verziu, tú však vždy využijem len párkrát za zimu. Avšak akonáhle je teplota pár dní nad nulou, vyťahujem zo skrine kolieskové korčule a s nadšením utekám vonku, aby som sa previezla.

brusle

Rada by som vám predstavila niekoľko dôvodov, prečo si myslím, že je korčuľovanie ideálnou voľbou aj pre ľudí, ktorí nemajú top kondičku a nie sú veľkými nadšencami športovania.

  1. nenáročnosť – asi najjednoduchší a najpodstatnejší dôvod je, že tento šport je naozaj veľmi nenáročný. Jednak je pomerne jednoduché sa naučiť korčuľovať a je pomaly nemožné to zabudnúť. Taktiež je pravdou, že ak sa viete korčuľovať na ľadu, tak to určite zvládnete aj na betóne. A v neposlednom rade, nie je to náročné ani fyzicky.
  2. prispôsobivosť – závisí to samozrejme na človeku samotnom, povrchu, na ktorom korčuľuje, tempom, kvalitou korčúľ a podobne, ale dá sa to krásne prispôsobiť tomu, čo potrebujete. Môžete si len vychutnať pomalú vychádzku na hladkom asfalte, ale samozrejme môžete si aj „dať do tela“ a naozaj poriadne zapracovať. Je to jednoducho forma pohybu, ktorá môže vyhovovať každému.

kolečkové brusle

  1. finančná dostupnosť – aj napriek tomu, že je potrebná istá investícia na začiatku, dá sa tento šport považovať za finančne výhodný. Nepotrebujete totiž žiadne špeciálne oblečenie ani žiadnu inú výbavu. Z vlastnej skúsenosti odporúčam, aby ste si dali záležať na výbere korčúľ, ale iné investície sú naozaj zbytočné.

Ako každý šport, aj tento určite má aj svoje nevýhody. Dôležité však je nájsť si to, čo nás bude baviť a niečo pre to aj obetovať. A hlavne, je dôležité sa hýbať! Či už na korčuliach alebo akýmkoľvek iným spôsobom.

3.7/5 - (3 votes)