Pokládka zámkovej dlažby vlastnými rukami a čo by ste mali vedieť

Pokládka zámkovej dlažby vlastnými rukami a čo by ste mali vedieť


Pokládka zámkovej dlažby je jednou z finálnych prác pri výstavbe rodinného domu. Nejednému majiteľovi už na pokládku zámkovej dlažby neostávajú sily po všetkých tých stavebných prácach, ktoré bolo potrebné realizovať priamo na dome a najmä v jeho interiéri. Rozhodne to však neznamená, že by sme sa pokládke zámkovej dlažby mali venovať okrajovo, práve naopak. Táto aktivita nám totižto dá veľmi rýchlo najavo, že sme niečo podcenili alebo zanedbali a vy ju tak budete musieť opätovne rozobrať, zrealizovať nápravu a položiť nanovo. 
 
kamená dlažba

Pokládka zámkovej dlažby a aké máme pri nej možnosti 

 
Pod zámkovou dlažbou si teda možno predstaviť zhutnený betón a jeho vrchná vrstva je upravená tak, aby odolala výkyvom počasia a adekvátnemu zaťaženiu. V tomto smere je potrebné o konkrétnom type dlažby zisťovať u predajcu viac informácií a neuspokojiť sa len s farbou alebo tvarom, ktorá sa nám páči. V tomto okamihu potrebujete mať jasne špecifikované, na aký účel bude dlažba slúžiť. Iný variant sa totižto hodí na vytvorenie odstavnej plochy pre auto a iný pre chodník vedúci k zákonom, po ktorom sa budú pohybovať len osoby. V nadväznosti na to je potom potrebné zvoliť aj adekvátnu úpravu podkladovej vrstvy. Pri pokládke zámkovej dlažby máme teda na výber z pomerne širokého množstva rôznych farebných odtieňov a tvarov. Plne teda záleží len na vašej fantázii a trh nám dnes dovoľuje sa pri výbere toho správneho variantu doslova vyhrať.

červená cihla

Pokládka zámkovej dlažby nemá jasne definovaný vzor kladenia jednotlivých tvárnic, a tak máte rozviazané ruky aj v tomto smere. Pokládka zámkovej dlažby prebieha vo viacerých fázach. Ak sa však pozrieme na typ podložia, tak tým môže byť ukladanie na suchý spôsob alebo do podložia pozostávajúceho zo štrku. Vďaka týmto skutočnostiam je možná jej následná demontáž. Tento proces sa neraz vykonáva ako súčasť údržby, výmeny niektorých tvárnic, či odstránenie prípadných nedostatkov ako upadanie dlažby. Zámková dlažba je ideálnym spôsobom vytvorenia spevnenej plochy na pozemku a prínosov je hneď niekoľko. Ak sú pri jej pokládke dodržané všetky odporúčania a správny postup, potom nám vie slúžiť dlhé roky, odolať výkyvom počasia a potešiť naše oko vďaka stálosti farieb.  
 
Bližšie informácie získate na webovej stránke http://exterierstav.sk/.

5/5 - (1 vote)