Komerčné poistenie pred cestou do zahraničia

Pomaly ale isto sa nám konečne blíži leto a spolu s ním aj myšlienky, ako čo najlepšie strávime dovolenku počas tohto najkrajšieho obdobia. Veľa ľudí chce tento čas využiť na spoznanie niečoho nového- novej krajiny a nového prostredia. Z toho dôvodu zvyknú odcestovať do zahraničia. Samotná myšlienka na návštevu exotického miesta je veľmi príjemná, no čo je príjemné menej, to sú povinnosti, ktoré by sme si mali splniť ešte pred odcestovaním. A nemyslíme tým len pobaliť si batožinu, ale tiež vybaviť si cestovné poistenie.

Turistka, mapa, glóbus

Prečo myslieť na vybavenie cestovného poistenia?

Je pravdepodobné, že ste na Slovensku poistení. Tento druh poistenia ale nemusí platiť v zahraničí. Hoci aby sme boli konkrétnejší- ak máte európsky preukaz poistenca, tak ten platí v každej krajine EÚ, tým pádom by vás mali v krajinách patriacich pod EÚ ošetriť a výdavky budú pokryté. Hodí sa však pripomenúť, že toto ošetrenie vám bude hradené len v štátnych zdravotníckych zariadeniach, ak navštívite súkromného lekára, budete si musieť priplatiť.
Ľudia vybavujú poistenia hlavne z dôvodu hradenia nákladov za zdravotnú liečbu, predpísanie liekov či prípadne operácie a zákroku v situácii vážnejšieho zranenia. Nezabúdajme však na to, že v prípade komerčného cestovného poistenia je v cene napríklad aj poistenie batožiny, domácich maznáčikov či škody na majetku. Poisťovacia spoločnosť vám navyše poskytuje možnosť pripoistiť sa napríklad pre prípady:

  • Vzniku chronických ochorení
  • Robenia rizikových športov
  • Hľadania práce a štúdia v zahraničí
  • Pokazenia auta či požičania vozidla
  • Stornovania cesty alebo predčasného návratu

Kompas v ruke

Dá sa plne spoľahnúť na európsky preukaz poistenca?

Je to otázne, pretože tento preukaz nedisponuje asisistenčnou službou, ktorú naopak komerčné poistenie ponúka – to znamená prístup k radám, ako v prípade ochorenia v zahraničí postupovať. Komerčné poistenie tiež ponúka rôzne spôsoby pripoistenia sa pre mnohé očakávané aj neočakávané situácie, no a v neposlednom rade pomerne vysoký limit liečebných nákladov.