Inteligentne rozdelený interiér

Inteligentne rozdelený interiér

Viditeľne rozdelený a logicky vyriešený priestor je určite prianím mnohých interiérov. Pri funkčnom rozdeľovaní priestoru môžeme využiť formu dverí, prípade deliacich priečok. Napríklad pri použití bežných dverí by sme sa však radi vyhli tomu, aby nebola vzniknutá miestnosť tesná, dusná a bez prirodzenej priepustnosti sveta. V takomto prípade je najvhodnejšie použiť sklenené dvere posuvné.
Tento variant nepredstavuje len trendový dizajnový prvok, ale takisto oceniteľné vlastnosti, akými sú tichý chod, bezbariérový vstup a samozrejme úspora miesta. Ďalej sa pričiní o zdravo osvetlené miestnosti vplyvom schopnosti prepúšťať svetlo, takisto ich opticky zväčší a ovzdušní. Celkovo teda priestoru dodá nielen inovovanú, ale tiež odľahčenú, priestrannejšiu a príjemnú atmosféru.Interiér, moderný dizajn, obývačka.jpg
Je tu však aj ďalšia zaujímavá alternatíva, a to konkrétne sklenená priečka, respektíve deliace steny zo skla.
Aj v tomto prípade vravíme o trendovej voľbe a z viacerých uhľov podobných vlastnostiach (dokonalá priepustnosť svetla, šetrenie miestom, optické zväčšovanie). Estetickým výsledkom využitia týchto sklenených stien v interiéri je viditeľne inteligentné rozdelenie priestoru, vytvorí efekt akejsi akustickej clony. Tým pádom sa vyhneme tomu, aby vznikli príliš izolované, čiže tmavé a dusné priestory s nedostatkom miesta.
Pri takýchto sklenených deliacich priečkach vravíme o ich výrobe na mieru, čím sa dokážu prispôsobiť konkrétnym špecifikám z hľadiska individuálnych požiadaviek a najmä priestorov, kam ich chceme umiestniť a pravidelne využívať. Následne nám vzniká možnosť dopriať konkrétnemu priestoru originálne prevedenie a štýl, takisto funkčné vlastnosti. S interiérom sa skrátka dokážeme pohrať.Apartmán, spálňa.jpg
V spojitosti so sklenenými stenami môže vzniknúť úvaha, či ide o prvok, ktorý je lepšie využiť pri čerstvom zariaďovaní interiéru alebo naopak pri jeho modernizovaní a rekonštrukcii.

  • Hodí sa prakticky v obidvoch situáciách a dokáže poskytnúť totožný, už vyššie zmienený efekt. Tieto vlastnosti oceníme v každom prípade, ak hľadáme estetické rozdelenie miestností.

3.5/5 - (2 votes)