Hmlisté obdobie?

Hmlisté obdobie?


Zrážky počasia môžu spôsobiť zvýšené riziko nehôd a mnohí veria, že nehoda v dôsledku zlého počasia znamená, že nikto nie je vinný. Samozrejme, najlepšou radou je vyhnúť sa jazde počas poradenstva o hmle, to však nie je vždy možné. 

mlha

          Vždy naplánujte svoju cestu predtým, než opustíte svoj dom, neustále kontrolujte poveternostné podmienky a hľadajte alternatívne cesty, ktoré majú lepšiu viditeľnosť. Dokonca aj skúsený vodič nemôže bezpečne jazdiť počas zhoršenej viditeľnosti.

          Uistite sa, že nejazdíte na diaľkových svetlách, ale na hmlovkách, aby vaša svetelná signalizácia nebola pre niekoho oslepujúca. Kontrolky svetla vám pomôžu byť viditeľný pre vodičov, ktorí vás nasledujú. Môžete použiť zvlhčovač, aby ste sa zbavili vlhkosti, ktorá sa zhromažďuje na štít kvôli teplotnému rozdielu medzi vašim vozidlom a vonku. Na lepšiu viditeľnosť použite aj stierače na čelnom skle.

most

          Vždy udržiavajte bezpečnú vzdialenosť od auta pred sebou. Bude to užitočné v prípade núdzového brzdenia, ale snažte sa čo najviac zabrániť núdzovému brzdeniu alebo ručnému brzdeniu. Vodiči za vami nemusia byť taký rýchly a môže sa stať dopravná nehoda.Pokúste sa udržiavať konzistentnú rýchlosť po celej ceste. Vyhnite sa pretekaniu alebo prestaveniu jazdného pruhu a sledujte vozidlo vpredu v bezpečnej vzdialenosti. Najlepšia rýchlosť počas hmlistého počasia je 30-40 km / h v závislosti od viditeľnosti a cesty.Vyhýbajte sa zastaveniu, pretože máte šancu dostať sa do zadnej časti vozidiel za vami. Jazda za hmlistého počasia si vyžaduje oveľa väčšiu koncentráciu ako bežný deň, dajte si pozor na dopravné značky, aby ste vedeli, čo očakávať. Nepočúvajte  hudbu ale rádio, dá vám lepšiu šancu vyhnúť sa doprave. A hlavne nikdy nezastavuje na ceste, bezpečne odstavte vozidlo aspoň na krajnicu a zapnite výstražné svetlá.

5/5 - (2 votes)