Dokážete si gélové nechty vyrobiť aj sama doma?

Dokážete si gélové nechty vyrobiť aj sama doma?

Minimálne zo začiatku je radšej lepšie chodiť ku špecialistke, kde môžete vypozorovať, ako pracuje. Chce to jednoducho cvik a skúsenosti a potom sa môžete vydať aj touto cestou. Pripravte sa aj na to, že na prvýkrát sa vám najskôr tak krásne nechty ako zo salónu nepodaria. Po nejakom tom tréningu sa však vaša obratnosť bude čím ďalej viac lepšiť.

dlouhé nehty

Ak k tomu napriek tomu máte odvahu, budete potrebovať naozaj veľa dobrý návod a prípravu. Ten obsahuje každá lepšia sada na gélové nechty. Bez tej sa jednoducho nezaobídete. Pomôcť vám môžu aj početné videá na internete. U sady si vždy skontrolujte, že obsahuje všetko, čo budete potrebovať.
modré nehty
Aké pomôcky nesmie chýbať vo vašej výbave?

o UV lampa
o profesionálne UV gély: číre, farebné, rôzne druhy (modelovacie, podkladové, vrchné)
o štetce
o primer
o cleanser
o tipy, šablóny
o lepidlo
o pilníky rôznych hrubostí a veľkostí
o drievko na nechtovú kožtičku
o kefka
o klieštiky
o čistiace papierové vankúšiky
o zdobenie: trblietky, nálepky, atď.
o špeciálny olejček
o návod na správnu modeláž

Kde zoženiete všetko potrebné?

Hlavným základom úspechu je dobrá sada na nechty a samozrejme tiež UV lampa. Na trhu nájdete naozaj veľkú škálu výrobkov, z ktorých si môžete vyberať. Niekedy to môže byť aj trochu ťažké. Preštudujte si preto najskôr poriadne dostupné informácie. Je dobré sa aj poradiť s niekým, kto má s modelážou už skúsenosti.
Pomôcky môžete kúpiť v špecializovaných kamenných obchodoch alebo na internete. Nezabúdajte, za kvalitu si budete musieť zaplatiť. Vyberajte vždy zlatú strednú cestu, nie je potrebné kupovať hneď tu najdrahšiu UV lampu na trhu. Dokonca existujú aj varianty pre jednu či dve ruky, digitálne alebo klasické, dokonca existuje aj niekoľko farebných variantov. Môžete k nim dokupovať aj náhradné diely.

Následná starostlivosť a možné riziká

Krásne ruky vám samozrejme nevydržia naveky. Bez akýchkoľvek zásahov sa z nich môžete tešiť až dva týždne. Doba sa líši podľa ich rastu alebo záťaže. Neskôr vznikajú už nepekné odrasty, ktoré je potrebné doplniť. Príliš dlhé vám zo začiatku môžu dosť zavadzať. To je však dočasné. Vaše prírodné nechty bohužiaľ nezostanú bez následkov. Po zložení gélu budú zo začiatku veľmi slabé, preto nezabúdajte na aplikáciu kvalitných krémov a vitamínov. Potom sa väčšinou rýchlo vrátia do svojej kondície.

Nezabúdajte na starostlivosť o celé ruky, aby boli krásne do najmenších detailov.