Byť hviezdou na Youtube

Byť hviezdou na Youtube

Jednou s možností ako sa zviditeľniť, predávať svoje myšlienky, oslovovať ľudí a možno aj dobre zarobiť je konto na Youtube. Nie je nič jednoduchšie, ako si ho založiť a v prípade úspešnosti videí inkasovať peniaze za reklamy. Vidina rýchlo zarobených peňazí a vplyv svetových youtuberov lákajú množstvo mladých ľudí, ktorí si myslia, že zbohatnú za pár dní pridávaním nezmyselných videí. Konkurencia je veľká a preto si dobre rozmyslite, čím chcete diváka zaujať.
Youtube funguje od roku 2005 a je akousi databázou videí s rôznou tematikou.

youtuber

Za pár rokov existencie sa prepracoval na vrchol systémov na zdieľanie videí na internete. Najznámejší youtuberi zarábajú veľké peniaze a stávajú sa z nich svetové hviezdy. Ich videá sledujú a zdieľajú milióny ľudí po celom svete.
Zarábať na Youtube je vabank. Musíte prísť s veľmi dobrou stratégiou, aby ste dokázali preraziť cez veľkú konkurenciu. V prípade, že chcete videá len sledovať, lajkovať a odberať, stačí vám len bežné prihlásenie na stránku pomocou vášho konta na gmaily. Ak chcete videá pridávať, musíte si založiť youtube kanál. Nie je to nič zložité a stránka vás navedie ako na to aj v slovenčine. Založením konta a pridaním prvého videa sa začína váš youtube biznis. Aby ste mohli zarábať musia byť vaše videá vhodné t.j. bez propagácie násilia, alebo iného neslušného obsahu. Vaše videá musia byť naozaj vaše, nesmiete využiť cudzie bez povolenia na komerčné využitie. Youtube toto všetko kontroluje a vyhradzuje si právo zrušenia vášho kanálu, ak pravidlá porušíte.

novinky

Následne je len na vás a vašej kreativite koľko ľudí bude vaše videá sledovať. Po nahratí videa dáte Youtube povolenie, aby doňho umiestňoval reklamy. Tieto reklamy sa zobrazujú na začiatku videí, ale môžu ich aj prerušiť a zjaviť sa hocikedy v priebehu prehrávania. Váš zárobok závisí od toho koľko ľudí si danú reklamu pozrie a poprípade na ňu aj klikne pre ďalšie informácie. Čiže je dôležité koľko divákov získate a koľko z nich si váš kanál pridá k svojim odberom.
Výška zárobku sa odvíja od viacerých faktorov. Ak vaši diváci reklamy preskakujú, neklikajú na ne, nezanechávajú interakciu, alebo nedopozerujú videlo do konca, tak nezarobíte nič. V prípade, že toto všetko vaši fanúšikovia robia, ide o približne 7 $ za tisíc pozretí. Samozrejme, že zárobky vám môže zaručiť aj následná popularita a spolupráca s rôznymi firmami.

5/5 - (2 votes)