4 použitia bieleho ílu (kaolínu) v starostlivosti o telo

4 použitia bieleho ílu (kaolínu) v starostlivosti o telo

Kaolín je prirodzene sa vyskytujúca hlinka, ktorú nájdete kdekoľvek na svete. Podľa obsahu rôznych oxidov solí máva rôzne sfarbenie: biele, žlté, ružové, červené alebo zelené. Kaolín je skutočne univerzálny a neuveriteľne prispôsobivý. Môžete ho použiť na pleť, na vlasy alebo ako domáci liek na liečbu problémov pri trávení. Dôležité je dopriať si čas pre seba a využiť čo vám ponúka sama príroda.

umyvadlo

1) Použite ho ako prostriedok na vyčistenie tváre.Bez obáv ho môžete aplikovať denne pri umývaní, stačí len navlhčiť pokožku, naniesť pastu z kaolínu, jemne vmasírovať, nechať pôsobiť minútu – dve a potom umyť teplou vodou.

2) Urobte si masku na výrazne sa mastiacu pokožku s akné. Hlinka je vynikajúca kvôli svojej detoxikačnej a vstrebávacej schopnosti. Na jej prípravu existuje viac spôsobov:

najjednoduchšou možnosťou je rozmiešať hlinku s vodou na pastu a nechať ju pôsobiť na tvári
10 -15 minút až do úplného vyschnutia. Potom ju stačí opláchnuť teplou vodou
masku s lepšími hojivými účinkami vytvoríte pridaním ďalších prísad ako napríklad aloe vera, prípadne niekoľko kvapiek čajovníkového oleja
zmiešajte kaolín s 2 polievkovými lyžicami odvaru z harmančeka alebo levandule, pridajte najemno zomleté ovsené vločky a pripravenú masku naneste na tvár.

3) Pripravte si kaolínový kúpeľ.Ak máte veľmi suchú a šupinatú pokožku tak kúpeľ z hlinky je pre vás vynikajúcou voľbou. Napustite si do vane horúcu vodu, pridajte 150g – 200g kaolínu, poriadne ho rozmiešajte a môžete relaxovať. Pre znásobenie účinku pridajte pár kvapiek vášho obľúbeného éterického oleja. Na suchú pokožku pôsobia liečivo napríklad citrusové oleje.

nožičky

4) Ošetrenie vášho bábätka. Ak má vaše dieťatko zapareniny od plienky, pridajte štipku kaolínu do krému, s ktorým ho natierate po umytí. Hlinka účinne vysušuje a tým bráni vzniku vyrážok a mokvajúcich raniek.
Pri pretrvávajúcich problémoch vyrobte z kaolínu pastu, priložte ju priamo na postihnuté miesto a nechajte niekoľko minút pôsobiť. Potom umyte vlažnou vodou.

5/5 - (1 vote)