Navždy najobľúbenejšie zemiaky

Navždy najobľúbenejšie zemiaky

Zemiaky poznáme už dávnych čias. Hodia sa asi k všetkému a na rôzny spôsob. Vo všetkých kútov Slovenska nazývajú domáci zemiaky inak ale podstata je pre všetkých rovnaká. Zemiaky nás azda nikdy nesklamú pretože ich využitie je naozaj široké, a môžeme ich konzumovať v každom ročnom období. Existuje množstvo receptov ako obyčajné zemiaky obohatia váš jedálniček. Avšak vedeli ste, že zemiaky majú aj iné využitie a to nie len v kuchyni ? Poďme sa teda spolu pozrieť na mnoho ako môžete zemiaky využiť.
brambory v misce

Zemiaky a ich nevšedné využitie !


Pokiaľ vás trápi bolesť svalov a už vás unavuje kupovať drahé lieky alebo mastičky, určite ste nevedeli, že zemiaky sa už kedysi využívali ako napríklad teplý obklad, kedy sa uvarený zemiak zabalí do utierky alebo do látkovej vreckovky a následne sa priloží na citlivé miesto. Zemiaky majú taktiež schopnosť odstrániť farebnú stopu na rukách, pokiaľ ste jedli niečo čo má svojské farbivo, a nepomáha ani bežné umytie rúk vodou a mydlom. Funguje to tak, že odkrojíte časť z neho a potriete si ním ruky a následne umyjete vodou.

Určite ste vedeli, že napríklad šupka z banána dokáže vrátiť nový vzhľad a predovšetkým lesk koženým topánkam. Taktiež ani zemiaky nezaostávajú a majú túto vlastnosť, tak ako v prípade pred tým, odkrojíte kus zo zemiaku a jemne potierate svoju obuv. Môžete sa tešiť na výsledok, naozaj funguje.

nové brambory

V niektorých prípadoch, sa zemiaky využívajú aj ako obklady na oči, pokiaľ ich máte opuchnuté. Pôsobia veľmi jemne a dokážu opuch zmierniť alebo docielia to, že oči úplne odpuchnú. Taktiež zmierňujú vzniknuté kruhy pod očami Pokiaľ vás sprevádzajú pečeňové ťažkosti, mnoho odborníkov odporúča aby si dotyčný uvaril čaj zo zemiakových šupiek, ktorý pomáha na tieto ťažkosti. Pokiaľ vás trápi stará známa záha, ošúpte zemiaky, z ktorých následne dostaňte šťavu a toto vypite. Žalúdočné kyseliny sa vám neutralizujú a určite vám bude lepšie. Ďalší spôsob ich využitia poteší predovšetkým dámy. Každá žena svojim vekom zisťuje, že jej pokožka nie je už taká ako kedysi. Okolo očí a pier sa tvoria mimické vrásky, s ktorými je len ťažko bojovať. Tento problém ide ruka v ruke s ponukou v drogériách, kde ich marketing a reklama núti siahať po najdrahších produktoch, ale bohužiaľ výsledok sa nijak ešte nedostavil. Napadlo vás niekedy použiť zemiak na vrásky ? Pokiaľ nie, môžete si napríklad potierať zemiakovú šťavu na pleť, alebo si zemiak postrúhať a naniesť na tvár. Zemiaky majú schopnosť zmierňovať vrásky, asi úplne nevymiznú ale to neovplyvníme.

Dúfam, že sa vám týchto pár rád a trikov páči a budú sa vám hodiť do vášho života.

4/5 - (2 votes)