Na liečbu pacientov využívajú Slovenské kúpele zdroje liečivej termálnej vody

Na liečbu pacientov využívajú Slovenské kúpele zdroje liečivej termálnej vody

Naša krajina je bohatá na výskyt prameňov minerálnej vody, ktorá má liečivé účinky. Viac ako 1200 prameňov termálnych vôd, ktoré sú bohaté na rôznorodé minerálne látky radí Slovensko na popredné priečky v celosvetovom meradle. Už v minulosti boli termálne pramene využívané a obľúbené pre svoje relaxačné a ozdravné účinky. Dnes sa termálne pramene využívajú najmä v Slovenských kúpeľoch na liečbu širokého spektra zdravotných ťažkostí. Termálnu vodu si môžeme vychutnať aj v niektorom z mnohých aquaparkov, ktoré sú prevádzkované celoročne, či na termálnych kúpaliskách, alebo v prírodných termálnych kráteroch.

relax

Čo ponúkajú Slovenské kúpele


Väčšina Slovenských kúpeľov je zameraná na poskytovanie liečby pacientov, ktorí na to majú nárok. Pacientovi navrhuje kúpeľnú starostlivosť ošetrujúci lekár na základe jeho zdravotného stavu. Pobyt v Slovenských kúpeľoch môže byť hradený zo zdravotnej poisťovne, ak na to máte odporúčanie od lekára, alebo si ho môžete hradiť aj sám ako samoplatca. Liečebné kúry sú doplnkovou liečbou pri mnohých zdravotných problémoch. Procedúry sú ordinované na základe konkrétneho ochorenia, kvôli ktorému sa nachádza pacient v Slovenských kúpeľoch. Liečia sa tu ochorenia pohybového ústrojenstva, kardiovaskulárne ochorenia, neurologické ochorenia, kožné problémy, ochorenia srdcovo-cievneho systému, poúrazové stavy a iné. Slovenské kúpele ponúkajú návštevníkom aj relax pobyty, ktoré sú zamerané na prevenciu proti spomínaným ochoreniam. Dopriať si tak môžete kúpeľnú dovolenku, alebo aspoň víkend aj so stravou, wellnessom a vstupom do bazénov. Pobyt v Slovenských kúpeľoch je pekným darčekom pre vašich blízkych. Darujete tým kúsok zdravia, oddych a zážitky na ktoré sa nezabúda.

sauna

Liečivé pramene nie sú len na kúpanie


Je nespochybniteľné, že kúpele v termálnych prameňoch má blahodarné účinky na ľudský organizmus. Všetky Slovenské kúpele majú vo svojej ponuke kúpeľnej liečby zahrnuté najmä liečivé kúpele, ale aj bahenné zábaly, sedacie kúpele, perličkové kúpele, masáže, inhalácie a ďalšie procedúry. Liečivé pramene sú však vynikajúce aj na doplnenie pitného režimu, na podporu trávenia, či na pitné kúry v rámci vnútornej balneoterapie. Pitné kúry liečivej termálnej vody v malých a postupných dávkach prispievajú k detoxikácii tela, povzbudzujú látkovú výmenu prečisťujú krv, pokožku a dodávajú telu potrebné minerály a energiu.

Na portáli https://nasavoda.sk sa dočítate mnoho zaujímavostí o našom prírodnom bohatstve.

3/5 - (1 vote)