Letné šaty a hity tohto leta

So slovom leto sa nám hneď vybaví niekoľko asociácií. Najčastejšie sa jedná o slnečné počasie, vysoké teploty, vodu a dlhé večery. Tie mladšie ročníky si tiež vybavia aj odpočinok a slobodu. Leto je akési spontánnejšie, mnoho ľudí sa cíti počas tohto obdobia voľnejšie. Prečo teda nevyskúšať netradičné farebné prevedenia v našom šatníku? Letné šaty sú takzvaným must have každej ženy. Čím ľahšia látka, tým lepšie. Čo je však v móde v tomto roku?

letní šaty

Čím farebnejšie letné šaty, tým rýchlejšie upútate a budete in

Veľkým hitom tohtoročnej jari a leta je pestrofarebnosť a výrazné farby. Ak si radi obliekate to, čo je momentálne v móde, tento rok určite zabodujete s výraznými farbami, v ktorých sa stanete neprehliadnuteľná. Veselé a hravé farby možno kombinovať aj spoločne. Čím viac farieb na sebe budete mať, tým budete viac ruka v ruke so súčasnými trendmi. Medzi najobľúbenejšie farby budú patri výrazná žltá, oranžová, ružová, fialová, zelená a modrá. Veľkým hitom sú aj letné šaty, ktoré hrajú všetkými farbami. Uberú vám nielen pár kíl, ale dokonca vás aj omladia. Vďaka pestrofarebnosti budete pôsobiť mladšie.

Letné šaty a ich kombinácia s topánkami

Aj tie najkrajšie šaty dokážu pokaziť celkový dojem vtedy, ak nie sú vhodne zladené s ostatnými časťami outfitu, a to najčastejšie s topánkami. Vo všeobecnosti platí, že by mali byť topánky minimálne o jeden odtieň svetlejšie, než je odtieň šiat. Topánky by tiež mali byť v súlade s farbou kabelky, prípadne by sa na kabelke či na topánkach mala nachádzať aspoň jedna farba. Ak siahnete po pestrofarebných šatách, zbytočne do outfitu netlačte aj farebné topánky. Vyberte si radšej nenápadnú, neutrálnu farbu – napríklad čiernu. Nič tiež nepokazíte ani topánkami v takej farbe, aká sa nachádza aj na vašich šatách.

šaty na léto

Aký typ topánok sa najlepšie hodí k letným šatám?

Pozor tiež pri výbere typu topánok. K letným šatám na ramienkach sa najlepšie hodia nízke sandále, tenisky a vysoké sandále s ramienkami. Ďalším obľúbeným typom letných šiat sú košeľové šaty, ku ktorým sa výborne hodia sandále na platforme, ktoré sú v súčasnosti veľmi obľúbené. Okrem toho nič nepokazíte ani lodičkami či teniskami. Počas horúcich letných dní sú obľúbené aj maxi šaty, ktoré sú vzdušné. Peknú kombináciu tvoria so sandálami na vyššom opätku, nízkymi sandálami či s takzvanými „gladiátorkami“. Lodičky na hrubom opätku a baleríny si obujte vtedy, ak máte na sebe tunikové šaty. Na stránke www.glashgirl.sk nájdete širokú ponuku letných šiat. Okrem toho si tu vyberiete aj topánky či iné doplnky, ktoré vylepšia váš outfit.