Kvalitné škridle, ktoré ochránia aj pred silným dažďom alebo snehom

Kvalitné škridle, ktoré ochránia aj pred silným dažďom alebo snehom


Strecha predstavuje pýchu každej stavby. Stavbu ochraňuje, preto by mala byť čo najkvalitnejšia. Vďaka kvalitnej streche vám nebude do vnútra stavby zatekať, aj v chladných zimných mesiacoch sa budete cítiť príjemne a rovnako tiež v lete, počas horúčav, nebude v stavbe až také teplo, nakoľko strecha ochraňuje pred priamym vniknutím slnečných lúčov do stavby. Medzi obľúbený strešný materiál patria betónové škridle.

střechny

Výhody betónovej škridle

Betónová strešná krytina je veľmi populárna, a to vďaka svojim kvalitatívnym vlastnostiam. Škridle z betónu sa vyznačujú svojou dlhou životnosťou. Vzhľadom k tomu, že sa betón zaraďuje medzi váhovo ťažšie materiály, takáto strecha je vhodná do oblastí, pre ktoré sú charakteristické nepriaznivé poveternostné podmienky – silný vietor, hrubá vrstva snehu či silné prívalové dažde. Betónové škridle však nie sú obľúbené len v oblastiach, v ktorých sa striedajú ročné obdobia. Nájdeme ich napríklad aj v Karibiku, kde sa používajú práve vďaka vysokej odolnosti voči silnému vetru. Betón ako materiál je tiež odolný voči požiaru. Betónová krytina má svoje výhody aj z estetickej stránky. Na streche sa skutočne vyníma a vzhľadom na to, že má rôzne druhy pigmentácie, na vašej streche sa môže nachádzať viacero farieb. V neposlednom rade je táto krytina v porovnaní napríklad s pálenou škridlou lacnejšia.

Ekologickosť betónovej škridle

Stavebný materiál slúži niekoľko rokov. Aj keď životnosť betónovej strechy v mnohých prípadoch znamená niekoľko desiatok rokov, po jej opotrebovaní je potrebná jej demontáž a následná montáž nového materiálu. Likvidácia sa by sa však mala vykonávať pod zrakom odborníkov. Betónová strecha sa zaraďuje do kategórie ekologických strešných krytín, a to hlavne pri jej samotnej výrobe. Pri porovnaní ekologickosti strešných materiálov sa berie do úvahy spotreba energie, ktorá je potrebná pri ich výrobe, do akej miery ich výroba zaťažuje životné prostredie a množstvo emisií oxidu uhličitého.

město

Škridle a strešné doplnky

So strechami sa tiež spájajú aj strešné doplnky. Každá strecha je však individuálna, čo sa odráža aj vo využití doplnkov. Niektoré doplnky by mali byť súčasťou každej strechy, iné si zase dokážete vybrať sami na základe vašich individuálnych potrieb. Na stránkewww.krytina.sknájdete širokú ponuku strešných doplnkov. Výrobca škridlí Mediterran Slovakia, s.r.o., patrí medzi tie spoločnosti, ktoré sa zaoberajú výrobou a montážou kvalitnej betónovej krytiny. V prípade otázok vám špecialisti tejto spoločnosti ochotne odpovedia.

3/5 - (1 vote)