Ako zvládnuť skúšky

Ako zvládnuť skúšky

Prvé skúšobné obdobie sa blíži a študenti o nebudú mať ľahké. Všetko záleží od prvotnej prípravy a celkového preskúšania priamo na bojisku.
Ø Výborná príprava
Všetko záleží od toho ako sa pripravíte. Musíte sa pozrieť do svojich zošitov a aspoň si prečítajte, o čom tá temä je. Nemusíte ju vedieť úplne na spamäti, stačí ak na jednu tému dokážete rozprávať. Skúšači totiž nemajú radi ak ste ticho. Musíte o téme vedieť rozprávať všetko čo sa dá.
čepice maturanta
Ø Prekonanie stresu
Viem, nie je to ľahké prekonať stres. Sám som bol na skúškach a nie je to až také jednoduché ako sa to zdá. Ale stresu sa dá zbaviť. Musíte si neustále hovoriť že to zvládnete a že Vás nič nezastaví ani preskúšavajúci. Prekonať stres sa dá aj pomocou žuvačky, častým pohybovaním, spánkom, úsmevom, alebo sladkosťou, napríklad čokoládou.
studentská příprava
Ø Rýchle doplnenie informácii,
Ešte skôr ako pôjdete pred skúšajúceho, rýchlo si prečítajte zopár tém. Možno Vám to pomôže na niečo si spomenúť a môžete byť aj plus pre Vás. Dobrá príprava, totiž znamená úspešné zvládnutie skúšok.
Ø Žiadny alkohol na skúšky
Nikdy nepite alkohol na skúšky. Túto radu poznám zo života keď a môj spolužiak na skúšky nalial a potom to na skúškach nevyzeralo veľmi dobre. No skúšajúci mali zážitok na celý život. Samozrejme že dať si na povzbudenie jeden dva poháriky nie je na škodu ale neprežeňte to.
četba knihy
Ø Nesmiete sa báť
Nebojte sa. Neukazujte že sa bojíte. Potom Vašu slabosť môžu skúšajúci využiť a položia Vám aj takú otázku o ktorej ste nikdy nepočuli.
Ø Postavenie pred skúšajúceho
Je to len človek. Nebojte sa ho, Z nosa vám neodhryzne. Je to taký istý človek ako vy, len stým Že Vás skúša. Ak je skúšajúci nervózny či odmeraný, usmejte sa na neho a rozprávajte sa sním milo. Potom zmení správanie aj on a budete mať skúšky jednoduchšie. Zamerajte sa na niečo čo by ste skúšajúcich zaujali a k tému povedať viac ako ste sa naučili. Vtedy skúšky zvládnete na sto percent.